2018-04-23T20:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Jakich danych klienta wymagają pożyczkodawcy

REKLAMA
REKLAMA

Pożyczkodawców na polskim i nie tylko rynku finansowym podzielić można na dwie główne kategorie – pożyczkodawców bankowych oraz pozabankowych. Ten drugi sektor bardzo dynamicznie rozwija się od przynajmniej dekady i obecnie jest już doskonale zorganizowany i bogaty. Przybywa inwestorów chcących sprzedawać swoje własne pożyczki bez bik, bowiem nawet po odliczeniu wszystkich „negatywnych” czy „złych” pożyczek, które bardzo ciężko odzyskać – dochody dla całej branży z roku na rok ekspresowo rosną.

Dla klientów oznacza to nie mniej i nie więcej jak tylko wzrost konkurencji i poprawę oferty – zarówno parametrów finansowych proponowanych pożyczek jak i samej formie dostępności do nich. Jeszcze kilka lat temu konieczne było udawanie się do punktu stacjonarnego pożyczkodawcy, przedstawienie szeregu różnych dokumentów, podpisanie umowy i odebranie gotówki, aby sfinalizować ostatecznie propozycję chwilówki (http://ocenbank.pl).

Dzisiaj dzięki Internetowi tylko nieliczne firmy działają jeszcze skutecznie w terenie, większość przeniosła się bądź od początku działała tylko w Internecie. Zyskuje firma, która online jest w stanie o wiele więcej obsłużyć przy mniejszym nakładzie własnym, ale także klient, który nie musi tracić czasu, stresować się osobistym spotkaniem z doradcą ani tym bardziej dostarczać dokumentów.

Wystarczy wprowadzenie do wniosku online, który zazwyczaj jest także formą rejestracji konta użytkownika w systemie, podstawowe dane osobowe, takie jak:

  • imię, nazwisko
  • numer pesel
  • seria i numer dowodu osobistego
  • adres zamieszkania (korespondencyjny)
  • adres e-mail
  • numer rachunku bankowego prowadzonego na własne nazwisko
  • numer telefoniczny do kontaktu

Rzadziej wymagane są takie informacje jak miesięczne wynagrodzenie czy status zatrudnienia i średnie miesięczne zobowiązania wnioskującego. Wiele z tych danych firma i tak ma możliwość zweryfikowania w dostępnych bazach informacji kredytowej czy osobowej, więc nie warto podawać nieprawdy w składanym wniosku pożyczki bez bik. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości lub niespójności danych przez system teleinformatyczny pożyczkodawcy, wniosek zostanie automatycznie odrzucony. Artykuł opracowany przy współpracy https://www.hoope.io/ro/credite-rapide/