2018-01-09T10:34:16+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Jasełka w Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. ZPO Kadzidło
REKLAMA
0
0
0
Jak co roku, uczniowie ZPO w Kadzidle przygotowali piękne przedstawienie jasełkowe. W role Józefa, Marii, Trzech Króli wcielili się uczniowie klas IIIb i IIId. Spektakl o cudzie narodzin Mesjasze w betlejemskiej stajence mieli okazję zobaczyć rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście.

Przygotowana scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, która zmieniła losy świata. I choć znaleźli jedynie stajenkę, to do nich i małego Jezuska przybyli trzej Mędrcy, by złożyć Dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca dobrze znane scenki biblijne przeplatana była kolędami i pastorałkami.

O wyjątkowe świąteczne doznanie zadbali również w gościnnym występie uczniowie klas 3a, 3c, 4a, 4f, którzy zgromadzonym pięknie zatańczyli znane tańce towarzyskie.

Na zakończenie uczniowie i nauczyciele wysłuchali świątecznych życzeń Wicedyrektor Lucyny Bakuły. Jasełka szkolne zostały przygotowane pod czujnym okiem pań: Haliny Cichoń, siostry Mirosławy Szaniawskiej i Marioli Krystian.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.