2011-06-07T00:08:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Ostrołęka,

Już w lipcu wielkie wydarzenie: Przystanek Pat (WIDEO, ZDJĘCIA)

REKLAMA
- To wielkie szczęście dla Ostrołęki i Kadzidła, że to właśnie tym samorządom udało się otrzymać zgodę na organizację Przystanku Pat- mówił insp. Grzegorz Jach.
REKLAMA
W poniedziałek, 6 czerwca w urzędzie miasta spotkali się przedstawiciele miasta, policji a także instytucji miejskich i powiatowych. Celem spotkania było dopracowanie szczegółów wielkiego wydarzenia, które 5 lipca rozpocznie się w Ostrołęce, mowa tu o Przystanku PaT.

- To wielkie szczęści dla Ostrołęki i Kadzidła, że to właśnie tym samorządom udało się otrzymać zgodę na organizację Przystanku Pat- mówił na spotkaniu insp. Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji. - Dzięki temu o Ostrołęce będzie głośno nie tylko w całej Polsce, ale także w Europie!

- Na Mazowszu mamy doświadczenie w organizowaniu przystanków Pat, prócz doświadczenie mamy coś najbardziej cennego: kreatywnych ludzi. Kurpi. - mówił Jach. - Odkąd poznałem kulturę kurpiowską jestem nią zachwycony. Miałem okazję być na koncercie Apolonii Nowak i na kilku imprezach regionalnych.

Prócz piękna kultury zaintrygował mnie odbiór młodzieży. Młodych ludzi, którzy na co dzień słuchają techno czy też hip hopu a na imprezie regionalnej śpiewają i bawią się po kurpiowsku. Czują się wspólnotą i nie odcinają się od kultury! Dlatego cieszy mnie, że Kurpie poprowadzą tegoroczny Przystanek. Już uczymy całą Polskę przywitania: "Zitajta do nas!". Podwójną radością jest fakt, że wójt Kadzidła dokonał tego czego innym się nie udało. Kadzidło jest jedyna gmina, która wywalczyła współudział w organizacji PaT- dodał.  

O organizatorach tegorocznego Przystanku Pat czyli Ostrołęce i Kadzidle będzie głośno nie tylko w całej Polsce ale także w Europie.

-Ostrołęka będzie znana w całej europie, bo Polska jest w europejskiej sieci zapobiegania przestępczości. Chcemy pochwalić się w Europie działaniami Przystanku Pat, bo jest czym -mówiła Elżbieta Rusiniak z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Imprezie będzie towarzyszyć flaga UE i goście między innymi z Belgii, Litwy, Niemiec, Ukrainy oraz Węgier.

Podczas 6-dniowego Przystanku Pat odbędzie się łącznie około 40 spektakli i koncertów. Podczas tych dni dodatkowo odbędzie się prawie  30 warsztatów dla uczestników.

Więcej informacji już wkrótce!
REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Zobacz również