2010-12-11T19:53:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Polska,

Katastrofa w Smoleńsku. Zdjęcia satelitarne ujawniają nieznane okoliczności tragedii (ZDJĘCIA)

Smoleńsk zdjęcia satelitarne USA. Jeśli to prawda, to trzeba zweryfikować dotychczasowe ustalenia dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej. Antoni Macierewicz pokazał zdjęcia, które mogą zmienić tok śledztwa. Pytanie o to, co naprawdę działo się z samolotem w tych tragicznych chwilach znów wybija się na pierwszy plan - pisze dziennik Fakt.

- Te zdjęcia przesądzają o nieprawdziwości tezy, jaką przedstawiła komisja pani Anodiny o tym, że samolot się odwrócił i uderzył plecami, odwrotną stroną. Tak nie było - stwierdził Antoni Macierewicz, szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy w Smoleńsku.

Macierewicz powiedział też, że odwrócenie się samolotu na skutek uderzenia w słynną brzozę  - "niewątpliwie nie miało miejsca". Porównał zdjęcia satelitarne z 5 kwietnia z tymi wykonanymi przez satelitę już po katastrofie, czyli 12 kwietnia.

Ślady powstałe wskutek zderzenia z ziemią świadczą o tym, że samolot nie rył dachem, lecz podwoziem. I to bardzo długo.

Komisja Antoniego Macierewicza będzie zatem chciała odpowiedzieć na zasadnicze pytanie: jak doszło do takiej masakry, skoro nie eksplodowały silniki, a las to przecież nie betonowa ściana. - To jest ok. 35 wysokich na kilka i kilkanaście metrów drzew, ok. 100 metrów kwadratowych, które zostało wykoszone - dodał Macierewicz.

- Co później się działo, nie chcę o tym przesądzać - dodał poseł.

[źródło: fakt.pl]
Zobacz również