2017-04-19T15:28:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Kody promocyjne MediaExpert — jak zaoszczędzić za jednym kliknięciem

2
0

Korzystanie z kodów promocyjnych jest jedną z najlepszych i najprostszych metod zaoszczędzenia pieniędzy. Dają one możliwość obniżki ceny finalnej sprzętu AGD, RTV lub multimediów o określony procent (zazwyczaj w granicach 5% — 50%), okazję do zakupu dodatkowych produktów w ramach podstawowego zakupu, a także umożliwiają wykorzystanie określonej sumy, kupując przez Internet lub w sklepie stacjonarnym. Oferty te różnią się w zależności od punktu sprzedaży oraz rodzaju produktów, dostępnych w ramach promocji. Warto śledzić tego typu okazje i sprawdzać ich dostępność przed dokonaniem zakupu, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi kupno sprzętu o znacznej wartości. Wtedy nasza oszczędność może sięgnąć od kilkuset do nawet tysiąca złotych. Należy jednak pamiętać, że kody mają ograniczoną ważność i możemy z nich korzystać w określonym przedziale czasowym.


Kupony mogą się dzielić ze względu na asortyment dostępny w ofercie. Mogą to być:  • komputery, a także laptopy, tablety, konsole, gry, akcesoria i oprogramowanie,

  • telefony i smartfony oraz akcesoria,

  • telewizory i RTV,

  • a także AGD zarówno małe, wolnostojące, jak i do zabudowy.


Bony mogą dotyczyć artykułów z całego asortymentu lub ograniczać się do zakupu z określonych sekcji lub wyróżnionych marek. Firmy takie jak Samsung, Apple, Sony, Asus, LG, Lenovo czy Nokia często same sugerują czy wręcz wymuszają na dystrybutorach tego typu promocje, by zachęcić klientów do zakupu swoich produktów.


Kupony promocyjne mogą mieć różne formy. Przed Wami lista rodzajów kodów pozwalających na korzystanie z rabatów online:  • Kupony rabatowe — obniżają cenę danego lub danych produktów zwykle od 10% do 50%

  • Kody promocyjne — wprowadzamy je na stronie internetowej dystrybutora, obniżając tym samym cenę, jaką mamy zapłacić za nasz koszyk

  • Bony — zawierają określoną promocję obniżającą cenę produktu lub produktów o określoną wartość lub po prostu zezwalająca na dowolny zakup o określonej wartości (stanowią doskonałą formę prezentu)


Nazwy promocji mogą się różnić w zależności od dystrybutora, jednak w najszerszym rozumieniu zazwyczaj oznaczają to samo: oszczędność. Nasi eksperci postanowili sprawdzić gdzie, czy i jak działają kody tego typu. Większość dużych dystrybutorów w naszym kraju oferuje jakiegoś rodzaju okazjonalne zniżki. Zarówno Media Expert, Media Markt, jaki i RTV EURO AGD oraz Avans oferują różnego rodzaju promocje i kody rabatowe. W naszej ocenie najbardziej atrakcyjne oferty proponują Media Expert i Media Markt. Kupony Media Expert do wykorzystania na stronie mediaexpert.pl działają na zasadach podobnych do innych ofert tego rodzaju. Składają się z kodu, który należy wprowadzić w odpowiednie pole podczas finalizacji zakupów online. Oszczędności w tym przypadku (w zależności od sezonu i danej promocji) mogą sięgnąć aż 50%.


Podobnym typem rabatu do kuponów promocyjnych media expert jest kod promocyjny Media Markt. W tym przypadku także należy wejść w posiadanie kodu, który można podać sprzedawcy w sklepie stacjonarnych lub wprowadzić w odpowiednie pole podczas transakcji internetowej. Automatycznie obniży on wtedy cenę finalną.


Kody promocyjne najczęściej otrzymujemy e-mailem bezpośrednio od dystrybutora (jeśli udostępniliśmy wcześniej nasz adres e-mail) lub możemy je dostać w sklepie podczas zakupów. Możemy także pokusić się na poszukanie takich kodów w Internecie. Istnieją liczne strony, które udostępniają, często nie do końca jawne, informacje na temat ofert w poszczególnych sklepach, pozwalając nam tym samym na spore oszczędności. Jeśli uznacie wykorzystywanie bonów zdobytych tą drogą za nieuczciwe, nie martwcie się. Promocje związane z udostępnianiem bonów są częścią strategii marketingowej firmy i na pewno żaden dystrybutor na nich nie traci. Obniżyć może się co najwyżej zysk lub marża, które nie będą aż tak wysokie. Więc warto.


Rozważając zakup sprzętu RTV, AGD lub multimediów, warto rozejrzeć się po Internecie, aby znaleźć kody i kupić go taniej. Jeśli szukasz wszystkich aktualnych kodów, bonów lub kuponów, sprawdź PromoCodius. Nasza redakcja korzystała właśnie z tej strony, na której zgromadzono kody do sklepów Media Markt, Media Expert, a także wielu innych w jednym miejscu. Dzięki rabatowi znalezionemu na promocodius.com/pl udało się nam zaoszczędzić 300 złotych.


Podsumowując, spośród wszystkich ofert na rynku najkorzystniejsze bony promocyjne oferowane są przez sklepy Media Expert i Media Markt. To w tych sklepach nasze oszczędności mogą sięgnąć nawet 50%. Przed zakupem warto porównać oferty różnych sklepów w danym momencie, gdyż oferty różnią się w zależności od czasu i miejsca. Tu pomocne mogą być strony typu PromoCodius, gdzie znajdziemy zestawienie wszystkich aktualnych ofert tego typu.

Więcej o: