2017-01-10T11:45:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Polska,

Kolejne zatrzymania w aferze pedofilskiej z udziałem ostrołęczanina [WIDEO, ZDJĘCIA]

fot. policja.pl
0
1
0
Centralne Biuro Śledcze Policji kontynuuje akcję przeciw pedofilom, w której podejrzany jest także ostrołęczanin Krzysztof "Tuptuś" W. Dzięki lipcowej publikacji wizerunków podejrzanych, funkcjonariusze dokonali zatrzymania kolejnych siedmiu osób. Prokuratura postawiła kolejne zarzuty w tej sprawie.

Przypomnijmy, w grudniu 2015 roku Centralne Biuro Śledcze Policji wkroczyło do jednego z mieszkań przy ul. Poznańskiej w Ostrołęce, gdzie dokonało zatrzymania Krzysztofa W., znanego w Ostrołęce jako "Tuptuś". Był on znany z działalności charytatywnej, od lat pracował z dziećmi. W lipcu 2016 roku CBŚP opublikowało za zgodą sądu wizerunek podejrzanego ostrołęczanina i poprosiło o dalsze informacje w tej sprawie. Siatka pedofili wciąż była rozpracowywana, a niedawno doszło do kolejnych zatrzymań.

CBŚP zatrzymało kolejne siedem osób w tej sprawie. Policjanci poznańskiego CBŚP ustalili, że sprawcy wyszukiwali swoje ofiary za pośrednictwem forów internetowych i portali społecznościowych, których użytkownikami byli głównie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Materiały, które były umieszczane w sieci, mężczyźni pozyskiwali za pośrednictwem komunikatorów i kamerek internetowych. Zatrzymani nawiązywali znajomość z dziećmi, które były przez nich nakłaniane do rozbierania się i wykonywania różnych czynności o charakterze seksualnym. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni wymieniali się plikami  za pośrednictwem specjalnie do tego dedykowanych kanałów przesyłu danych i poczty elektronicznej.

Teraz w kilku województwach: lubelskie, opolskie, zachodniopomorskie, śląskie zostało zatrzymanych 7 mężczyzn zaangażowanych w ten proceder. Jest to kontynuacja sprawy, w której sąd zezwolił na rozpowszechnienie wizerunków podejrzanych. Po publikacji w mediach, w lipcu 2016 roku, policjanci CBŚP ustalili kolejne osoby biorące udział m.in. w rozpowszechnianiu pornografii dziecięcej.

Przypomnijmy, że policjanci CBŚP z Poznania zajęli się sprawą pod koniec 2014 roku. Ustalili, że w przestępczy proceder zaangażowani są mieszkańcy siedmiu województw w kraju, a także Norwegii i Irlandii. Do pierwszych zatrzymań doszło w drugiej połowie 2014 roku. Wtedy to Policjanci z CBŚP zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego. Do kolejnych zatrzymań doszło w roku 2015. Wśród zatrzymanych był nieletni, którego sprawą zajął się sąd rodzinny i nieletnich. Podczas przeszukań mieszkań zatrzymanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli komputery, dyski przenośne, pendrivy i płyty CD oraz DVD zawierające treści pedofilskie.

Do chwili obecnej w sprawie zatrzymano 22 podejrzanych, którzy zostali tymczasowo aresztowani.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również