eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

Kolejne zmiany w ostrołęckiej oświacie [WIDEO]

drukuj |
Dział: Ostrołęka
Tagi: rada miasta Ostrołęka radni zmiany w oświacie oświata szkoły podstawowe ostrołęka reforma oświaty
fot. eOstrołęka.pl
fot. eOstrołęka.pl
Ostrołęccy radni w czwartkowy wieczór zajęli się kolejnymi sprawami ostrołęckiej oświaty. Podczas nadzwyczajnej sesji ustalili oni nowe granice obwodów do szkół podstawowych. Przyjęli także kryteria drugiego etapu rekrutacji do przedszkoli. Zobacz wideo i zdjęcia.

Jednym z elementów nadzwyczajnej sesji Rady Miasta było rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Ostrołęka oraz określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów i dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

Liczby punktów za każde kryterium będą przyznawane w sposób następujący:

1) dziecko, obojga rodziców pracujących, wykonujących pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczących się w trybie dziennym, prowadzących gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą. Kryterium stosuje się również do rodzica samotnie wychowującego dziecko - 32 pkt;
2) rodzina dziecka korzysta ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, - 16 pkt;
3) dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza już lub bierze udział w postępowaniu rekrutacyjnym do wybranego przedszkola pierwszego wyboru lub szkoły wskazanych na pierwszej pozycji we wniosku - 8 pkt;
4) czas pobytu dziecka powyżej 5 godzin dziennie - 4 pkt;
5) dziecko uczęszczające wcześniej do publicznego żłobka (placówki opieki nad dzieckiem do lat 3)- 2 pkt;
6) lokalizacja przedszkola położonego najbliżej miejsca zamieszkania - 1 pkt.

W przypadku uzyskania przez kandydatów równorzędnych wyników w postępowaniu rekrutacyjnym decyduje data i godzina złożenia wniosku wraz z wymaganymi dokumentami i oświadczeniami w placówce pierwszego wyboru. Jak nowe zasady wyjaśniają rządzący ostrołęcką oświatą?

- Chcieliśmy określić takie kryteria, które w maksymalny sposób dawałyby szansę tym dzieciom, które są na terenie miasta zamieszkałe. Wiemy, że co roku z terenu gmin ościennych trafiają do przedszkoli publicznych i niepublicznych w mieście dzieci, które powinny być tak naprawdę na terenie gminy, bo zadaniem gminy jest zapewnienie opieki wychowania przedszkolnego. Ze statystyk z lat poprzednich wynika, że nie przyjmowaliśmy od 80 do nawet 136 dzieci do przedszkoli. Od 1 września 2017 roku będzie to naszym obowiązkiem, by dzieci 3-letnie znalazły takie miejsca - mówił Mirosław Rosak, szef Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki. W tym punkcie radni byli zgodni, przyjęli uchwałę jednogłośnie (17 za).

Jednogłośnego spojrzenia na sprawę nie było już w przypadku projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe. Radni przedstawiali różne wątpliwości dotyczące planowanych obwodów publicznych szkół podstawowych. Więcej o nowej rejonizacji ostrołęckich podstawówek znaleźć można w naszym artykule. Za przyjęciem projektu zagłosowało 15 radnych, w głosowaniu nie wzięli udziału radni PO - Maciej Kleczkowski i Waldemar Popielarz - choć byli obecni na sesji.

Zapis wideo z sesji rady miasta w technologii 360 stopni można obejrzeć poniżej.Galeria do artykułu :

10015100


Zobacz również:


Wasze opinieBrak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.


ter
09:54
17-02-2017
Popieram poprzedni komentarz, fatalne zachowanie. Trzeba wyciągać konsekwencje

Gość
09:49
17-02-2017
Jak byli na sesji i nie głosowali to powinni oddać diety! Za co płacić takim nierobom? co nawet własnego zdania nie mają!

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

KALENDARZ IMPREZ
październik 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
30
31
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.10 s.