eOstroleka.pl
Sobota, 19 sierpnia 2017
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

Kolejne zmiany w ostrołęckiej oświacie [WIDEO]

drukuj |
Dział: Ostrołęka
Tagi: rada miasta Ostrołęka radni zmiany w oświacie oświata szkoły podstawowe ostrołęka reforma oświaty
fot. eOstrołęka.pl
fot. eOstrołęka.pl
Ostrołęccy radni w czwartkowy wieczór zajęli się kolejnymi sprawami ostrołęckiej oświaty. Podczas nadzwyczajnej sesji ustalili oni nowe granice obwodów do szkół podstawowych. Przyjęli także kryteria drugiego etapu rekrutacji do przedszkoli. Zobacz wideo i zdjęcia.

Jednym z elementów nadzwyczajnej sesji Rady Miasta było rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Ostrołęka oraz określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów i dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

Liczby punktów za każde kryterium będą przyznawane w sposób następujący:

1) dziecko, obojga rodziców pracujących, wykonujących pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczących się w trybie dziennym, prowadzących gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą. Kryterium stosuje się również do rodzica samotnie wychowującego dziecko - 32 pkt;
2) rodzina dziecka korzysta ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, - 16 pkt;
3) dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza już lub bierze udział w postępowaniu rekrutacyjnym do wybranego przedszkola pierwszego wyboru lub szkoły wskazanych na pierwszej pozycji we wniosku - 8 pkt;
4) czas pobytu dziecka powyżej 5 godzin dziennie - 4 pkt;
5) dziecko uczęszczające wcześniej do publicznego żłobka (placówki opieki nad dzieckiem do lat 3)- 2 pkt;
6) lokalizacja przedszkola położonego najbliżej miejsca zamieszkania - 1 pkt.

W przypadku uzyskania przez kandydatów równorzędnych wyników w postępowaniu rekrutacyjnym decyduje data i godzina złożenia wniosku wraz z wymaganymi dokumentami i oświadczeniami w placówce pierwszego wyboru. Jak nowe zasady wyjaśniają rządzący ostrołęcką oświatą?

- Chcieliśmy określić takie kryteria, które w maksymalny sposób dawałyby szansę tym dzieciom, które są na terenie miasta zamieszkałe. Wiemy, że co roku z terenu gmin ościennych trafiają do przedszkoli publicznych i niepublicznych w mieście dzieci, które powinny być tak naprawdę na terenie gminy, bo zadaniem gminy jest zapewnienie opieki wychowania przedszkolnego. Ze statystyk z lat poprzednich wynika, że nie przyjmowaliśmy od 80 do nawet 136 dzieci do przedszkoli. Od 1 września 2017 roku będzie to naszym obowiązkiem, by dzieci 3-letnie znalazły takie miejsca - mówił Mirosław Rosak, szef Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki. W tym punkcie radni byli zgodni, przyjęli uchwałę jednogłośnie (17 za).

Jednogłośnego spojrzenia na sprawę nie było już w przypadku projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe. Radni przedstawiali różne wątpliwości dotyczące planowanych obwodów publicznych szkół podstawowych. Więcej o nowej rejonizacji ostrołęckich podstawówek znaleźć można w naszym artykule. Za przyjęciem projektu zagłosowało 15 radnych, w głosowaniu nie wzięli udziału radni PO - Maciej Kleczkowski i Waldemar Popielarz - choć byli obecni na sesji.

Zapis wideo z sesji rady miasta w technologii 360 stopni można obejrzeć poniżej.Galeria do artykułu :

10015100


Zobacz również:


Wasze opinieBrak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.


Gość
09:49
17-02-2017
Jak byli na sesji i nie głosowali to powinni oddać diety! Za co płacić takim nierobom? co nawet własnego zdania nie mają!

ter
09:54
17-02-2017
Popieram poprzedni komentarz, fatalne zachowanie. Trzeba wyciągać konsekwencje

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

KALENDARZ IMPREZ
sierpień 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
31
1
2
 
3
4
5
6
 
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
 
21
22
23
24
25
26
27
 
28
29
30
31
 
1
 
2
 
3O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.08 s.