2017-02-22T12:02:27+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Kolejny „pirat drogowy” stracił prawo jazdy

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
Kolejny amator prędkości na najbliższe trzy miesiące pożegnał się z prawem jazdy. Około 30-letni kierowca mercedesa został wczoraj „złapany” na przekroczeniu prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym. Zgodnie z przepisami policjanci tymczasowo zatrzymali mu uprawnienia.

Wczoraj około godziny 19:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pełniący służbę w radiowozie nieoznakowanym wyposażonym w wideorejestrator  zatrzymali kierowcę, który w miejscowości Nożewo przekroczył dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie.  Mieszkaniec powiatu mrągowskiego w wieku około 30 - lat w obszarze zabudowanym jechał mercedesem 107 km/h.

- Mężczyźnie zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy, otrzymał również mandat w wysokości 500 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych. W rejonie objętym pomiarem prędkości  dochodziło do poważnych w skutkach wypadków drogowych, niestety także śmiertelnych, gdzie jedną z głównych przyczyn była właśnie prędkość i brawura. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasza brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki nie tylko dla nas samych, ale również dla innych zupełnie  niewinnych uczestników ruchu drogowego. Dostosowujmy prędkość naszego pojazdu do obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Kierowcy, którzy będą o tym zapominali nie mogą liczyć na taryfę ulgową – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również