2017-08-09T08:30:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Kolejny z wakacyjnych Art Czwartków już jutro. Wystąpi Tomasz Olszewski

fot. YouTube.pl
0
0
0
„Tomasz Olszewski - 18 lat później” to tytuł kolejnego z Art Czwartków, czyli plenerowych koncertów organizowanych w wakacje przez Ostrołęckie Centrum Kultury.

Koncert Tomasza Olszewskiego w ramach wakacyjnego Art Czwartku odbędzie się 10 sierpnia na scenie przy D.H. Kupiec. Początek o godzinie 19:00.

Oficjalny debiut Tomasza Olszewskiego (muzyka, pieśniarza, dziennikarza) miał miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w warszawskim klubie "Hybrydy" w 1983 roku, gdzie otrzymał wyróżnienie. Rok później, w 1984, został laureatem I nagrody tego najważniejszego w Polsce festiwalu śpiewających autorów.

Początek lat osiemdziesiątych to, przede wszystkim, koncerty w miejscach niezależnych od władz i częste zmagania z cenzurą, zwłaszcza po ukazaniu się w niezależnym obiegu "Wiecznej partyzantki" ("Wolna Nuta" MC 1984) oraz kasety "Dezerterzy" zawierającej wywiady z ludźmi, którzy w stanie wojennym zostali na Zachodzie i piosenki Tomasza Olszewskiego.
Laureat niemal wszystkich najważniejszych polskich festiwali studenckich w latach 1984-85, Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję", Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej (I nagroda), Spotkań Poetyckich im. Edwarda Stachury (Nagroda Publiczności) i in. Jego wcześniejsze piosenki znalazły się na kilku kasetach i płycie zawierającej wybór najciekawszych śpiewających autorów lat osiemdziesiątych.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również