2017-02-02T20:57:40+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Kominiarz-oszust ponownie wpadł w ręce policji

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
Fałszywy kominiarz wznowił swoją nielegalną działalność. 58-latek podając się za mistrza kominiarstwa oszukał kolejne osoby wyłudzając od nich łącznie około 4000 złotych.

Niemal dwa lata temu na terenie Łomży zaczął działać mężczyzna świadczący usługi związane z obowiązkowymi przeglądami przewodów kominowych czy czyszczenia instalacji. 57-letni wówczas mieszkaniec Łomży miał zarejestrowaną firmę, jednak nie posiadał stosownych uprawnień mistrza kominiarstwa. Po zakończonej usłudze nie wystawiał swoim klientom zaświadczeń o wykonanych przeglądach lub wręczał spreparowane dokumenty sporządzone na podstawie innych, działających legalnie kominiarzy. W okresie od 2015 do 2016 roku udało mu się w ten sposób „naciągnąć” około 20 osób.

Na trop kominiarza-oszusta wpadli funkcjonariusze policji. W wyniku podjętych działań i zabezpieczonych materiałów dowodowych 57-letni wówczas mieszkańcowi Łomży postawiono łącznie 20 zarzutów związanych z dokonanymi oszustwami i fałszowaniem dokumentów. Za popełnione czyny groziła mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Mężczyzna przyznał się do winy i zadeklarował chęć dobrowolnego poddania się karze.

Wszystko wskazuje na to, że po kilku miesiącach „bezczynności” fałszywy kominiarz wznowił swoją działalność. Wykorzystując ten sam mechanizm 58-letni mężczyzna oszukał 17 osób z miejscowości Ruciane-Nida i okolic. Za swoje „usługi” inkasował kwoty od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Od nieświadomych niczego klientów pobrał w ten sposób około 4 tysięcy złotych. Według nieoficjalnych informacji to ten sam kominiarz-oszust, który w 2015 i 2016 roku działał na terenie Łomży i okolic, tym razem jednak mężczyzna nie przyznał się do winy. Za popełnione czyny może spędzić za kratkami nawet do ośmiu lat.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również