2017-04-03T13:26:02+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Kompletnie pijany kierowca bmw pędził „krajówką” niemal 200 km/h [WIDEO]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 42-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego zatrzymany na drodze krajowej nr 61 między Ostrołęką a Różanem. Mężczyzna pędził swoim bmw z prędkością ponad 180 km/h będą w stanie skrajnego upojenia. Alkomat wykazał, że miał on w organizmie niemal 3 promile.

Do zdarzenia doszło DK-61 między Ostrołęką a Różanem. Funkcjonariusze ostrołęckiej policji patrolujący ten odcinek drogi zauważyli kierującego bmw, który na ograniczeniu do 90 km?h pędził z prędkością dwukrotnie większą. Postanowili zatrzymać kierującego, ten jednak nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe.

- Pomiary prędkości wykazały, że bmw poruszało się z prędkościami rzędu 170 - 180 km/h, jego kierowca zaczął dopiero zwalniać, kiedy zauważył przed sobą ciągnik rolniczy oraz  zakręt. Ostatecznie pojazd został zatrzymany w miejscowości Żerań Mały. W trakcie dalszych czynności mundurowi wyczuli od kierowcy alkohol, w związku z tym został on poddany badaniu trzeźwości. Jego wynik to 2,8 promila. Dodatkowo mężczyzna był agresywny i nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy. Sprawdzenie go w policyjnej bazie danych wykazało, że posiada on także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2022 roku – informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Mieszkaniec naszego powiatu w wieku około 42 lat został przewieziony do ostrołęckiej komendy, gdzie odmówił poddania się dalszemu badaniu trzeźwości na urządzeniu stacjonarnym. W związku z tym została pobrana od niego krew do badań, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking.REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również