2017-02-08T13:23:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Region,

Kompletnie pijany maszynista wiózł drezyną pracowników kolei

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
1
0
Niemal 3 promil wydmuchał w alkomat maszynista, który wiózł drezyną pracowników kolei. Policję zawiadomiła dyżurna ruchu. Dzięki jej interwencji udało się uniknąć tragedii.

Do dyżurnego żyrardowskiej policji zatelefonowała dyżurna ruchu, informując że prawdopodobnie jeden z maszynistów jest nietrzeźwy. Mężczyzna przewoził kilku pasażerów, jeden z nich zaalarmował dyżurną gdy drezyna zatrzymała się 300m przed stacją Szeligi. Gdy policjanci zbadali trzeźwość maszynisty, okazało się, że ma 3 promile alkoholu w organizmie. Maszynista miał zawieźć pracowników kolei do Warszawy.

- 45-latek trafił do aresztu. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z przepisami, w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A. nie ma miejsca dla osób, które wykonują swoje obowiązki nieodpowiedzialnie m.in. pod wpływem alkoholu. Takie zachowanie oznacza dyscyplinarne zwolnienie. Podczas szkoleń i pouczeń zawsze jest poruszana sprawa odpowiedzialnego pełnienia obowiązków i oczywisty zakaz spożywania alkoholu – mówi rzecznik prasowy żyrardowskiej policji.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również