2018-11-20T12:10:41+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Region,

Konferencja „Bezpieczny Senior – Świadomy Senior” i start aplikacji "Senior Alert"

REKLAMA
fot. Grupa Ratownicza Nadzieja
2
0
0
W Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku w trakcie konferencji „Bezpieczny Senior – Świadomy Senior” miała miejsce inauguracja aplikacji "Senior Alert". Podczas wydarzenia, które zgromadziło ponad 500 osób, odbyła się seria prelekcji poświęconych bezpieczeństwu seniorów.

W ramach wydarzenia członkowie Grupy Ratowniczej Nadzieja zaprezentowali między innymi film z kampanii społecznej "Bezpieczny Senior – Świadomy Senior”, rozdali kompletne zestawy z Kopertami Życia oraz zaprezentowali aplikację mobilną Senior Alert, która jest pierwszym tego typu rozwiązaniem skierowanym do pomocy w poszukiwaniach osób starszych. Senior Alert to aplikacja na telefon, która rozsyła informacje o zaginionych seniorach.

W systemie umieszczane są informacje o zaginionych seniorach, które Grupa Nadzieja od komendy policji, odpowiedzialnej za prowadzenie poszukiwań. Uruchomienie systemu następuje więc na wniosek Policji. Stowarzyszenie Nadzieja wprowadza te dane do systemu, a następnie informuje wszystkie podmioty i osoby prywatne, które zgłosiły swoją chęć pomocy, o zaginięciu. Informację można uzyskać w formie komunikatu w specjalnej aplikacji lub na pocztę mailową. Aplikacja Senior Alert od dziś do pobrania w Sklepie Google Play!

Na jednym ze stoisk podczas przerwy kawowej uczestnicy konferencji mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Tym najlepszym w nagrodę zostały wręczone czujniki tlenku węgla ufundowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach programu „Bezpieczny Senior - Świadomy Senior”.

Koperta Życia - jako jeden z naszych kolejnych, nowych projektów ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród starszej części społeczeństwa. W kopercie znajduje się formularz formatu A4, na którym jej właściciel zapisuje swoje podstawowe dane osobowe, przyjmowane leki, choroby z którymi się zmaga oraz dane kontaktowe do zaufanych mu osób. Wiarygodność zawartych tam informacji jest potwierdzana dodatkowo przez lekarza rodzinnego. Zalecamy aby koperta była umieszczona w widocznym dla służb miejscu np.: mogą to być drzwi lodówki czy miejsce przy łóżku chorego. Kopertę można uzupełnić o najaktualniejszą dokumentację medyczną.

Źródło: Grupa Ratownicza Nadzieja

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również