2018-09-27T11:35:10+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Polska,

Koniec z mandatem za brak dowodu rejestracyjnego i polisy OC

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Od 1 października dowody rejestracyjne samochodów i potwierdzenie zawarcia polisy OC będziemy mogli zostawić w domu. Podczas kontroli drogowej policja nie ukarze jeśli nie okażemy tych dokumentów. Obowiązkowo nadal musimy mieć przy sobie jedynie prawo jazdy.

W myśl zmian w prawie oraz dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym wprowadzonych przez Ministerstwo Cyfryzacji, od 1 października nie trzeba będzie mieć przy sobie dokumentów auta i potwierdzenia zawarcia polisy OC. Wszystkie służby uprawnione do kontroli drogowych będą miały dostęp online do danych auta.

Kierowcy w dalszym ciągu zobowiązani są wozić ze sobą prawo jazdy. Brak tego dokumentu podczas kontroli drogowej skutkować może mandatem w wysokości 50 złotych.

„W związku z tym, że policjanci będą sprawdzać dane w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców poprzez zamontowane w pojazdach komputery, zmieni się także procedura w przypadku zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Szczegółów jednak jeszcze nie znamy.

Dowód rejestracyjny będzie potrzebny podczas wizyty na badaniu technicznym, przy sprzedaży auta i podczas wyjazdu za granicę. Oczywiście nadal trzeba go odbierać z urzędu w ramach procedury rejestracji samochodu. W dalszym ciągu najpierw otrzymamy pozwolenie czasowe (czyli dowód tymczasowy), który dopuszcza pojazd do ruchu na 30 dni. Później trzeba odebrać docelowy dowód rejestracyjny.” - czytamy w informacji opublikowanej przez portal trans.info.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.