2017-11-10T11:36:12+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Konkurs biologiczny w ZSP w Czerwinie (wyniki)

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
6 listopada w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie odbył się  IX Konkurs Biologiczny pod Patronatem Starosty Ostrołęckiego. Hasło tegorocznego konkursu to: "Układ Nerwowy Człowieka".

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań biologią człowieka, jako dziedziną najbliższą każdej istocie ludzkiej, pogłębianie i ugruntowanie wiedzy biologicznej. Dzięki konkursowi mamy okazję zauważyć wyzwania, które stają przed współczesną nauką. Rozwój genetyki stwarza wiele nowych możliwości, ale także i zagrożeń. Ważne jest zachowanie właściwych proporcji między badaniami genetycznymi, a konsekwencjami modyfikacji genetycznych.

W konkursie wzięli udział uczniowi z 9 szkół powiatowych i  podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi.  Uczniowie ze wszystkich szkół odpowiadali na 50 pytań testowych w ciągu 60 minut. Pytania zostały dostosowane do poziomu etapu edukacyjnego uczestników. Konkurs został przygotowany przez Marynę Rólka – nauczyciela biologii w ZSP w Czerwinie. Fundatorem nagród dla zwycięzców jak co roku jest Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł . Zwycięzcy otrzymali: urządzenia wielofunkcyjne, głośniki MT oraz nagrody pocieszenia w postaci przenośnego dysku pamięci.

Laureaci:

I. Zespoły Szkół Powiatowych
– miejsce I – Bartosz Prosiński- ZSP Czerwin
– miejsce II – Edyta Frączyk – ZSP Goworowo
– miejsce III – Diana Ścibek – ZSP Myszyniec

II. Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi
-miejsce I – Anna Godlewska – ZPO Wąsewo
-miejsce II – Kinga Pazik – PSP w Rząśniku Włościańskim
– miejsce III – Klaudia Jaworska – ZPO Wąsewo

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.