2017-02-16T11:27:15+01:00 eOstroleka.pl 2 1 4 75%
Ostrołęka,

Kto zbuduje ostrołęcką elektrownię? "Rzeczpospolita" przedstawia faworytów

REKLAMA
REKLAMA
3
1
0
"Rzeczpospolita" kolejny raz porusza temat ostrołęckiej elektrowni. Tym razem pojawiają się spekulacje dotyczące potencjalnych wykonawców bloku C. Kto jest faworytem w wyścigu o budowę bloku węglowego w Ostrołęce?

Energa przesunęła termin składania ofert na budowę nowego bloku elektrowni z 20 lutego na 10 marca. Jak zaznaczyła w rozmowie z "Rz" rzecznik Energi Urszula Drukort-Matiaszuk, stało się tak na prośbę trzech podmiotów zainteresowanych udziałem w budowie bloku. Chcą mieć więcej czasu na skompletowanie wszystkich potrzebnych dokumentów. Z wcześniejszych doniesień wnioskować możemy, że podmiotem zainteresowanym udziałem w przetargu będzie na pewno Polimex Mostostal, który podpisał list intencyjny z Rafako w sprawie wspólnego udziału w tym przedsięwzięciu.

Ale to nie koniec. "Rz" wymienia również innych potencjalnych współwykonawców: Siemens, Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe oraz General Electric. Jak czytamy,  Polimex-Mostostal jest faworytem w wyścigu o budowę elektrowni i teraz czeka już tylko na współpracowników: "dostawcy technologii stawiają na czarnego konia w wyścigu po kontrakt na Ostrołękę. Bo odkąd firma trafiła pod kontrolę czterech państwowych firm z sektora energetyczno-paliwowego, jest niemal pewne, że to ona dostanie zlecenie."

Artykuł "Rzeczpospolitej" przeczytać można w internetowym wydaniu gazety.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również