2017-01-05T20:57:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Powiat ostrołecki,

Kupując ciągnik z ogłoszenia stracił kilkanaście tysięcy złotych

fot. eOstrołęka.pl
0
0
0
16,5 tysiąca złotych stracił przez nieuczciwego sprzedawcę pewien mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna chciał za pośrednictwem portalu aukcyjnego kupić ciągnik warty niemal 50 tysięcy złotych.

Wczoraj ostrołęccy policjanci zostali powiadomieni o oszustwie internetowym na szkodę 42-letniego mieszkańca naszego powiatu. Mężczyzna podczas przeglądania stron internetowych zainteresował się ofertą sprzedaży ciągnika rolniczego. Według  niego, ogłoszenie było wiarygodne, podane w nim były dane sprzedającego oraz jego numer telefonu. Ciągnik był wystawiony do sprzedaży za kwotę 47000 złotych.

- Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów transakcji zdecydowany na zakup pojazdu 42-latek wpłacił na wskazane przez sprzedającego konto 28 października ubiegłego roku pieniądze w kwocie 10000 złotych. Dzień później przelał kolejne 6500 złotych.  Po dokonanej wpłacie na konto telefoniczny kontakt ze sprzedającym urwał się. Do chwili obecnej nie dostarczono kupującemu ciągnika – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce - Przestrzegamy przed tym zagrożeniem, apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas dokonywania internetowych zakupów. Dokonując transakcji na tak wysokie kwoty nie przekazujmy żadnych pieniędzy do czasu dokładnego sprawdzenia osoby sprzedającej. Nie wierzmy do końca w zapewnienia sprzedających co do legalności i stanu technicznego oferowanych pojazdów – dodaje Żerański.

Oszukany 42-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego to nie jedyna ofiara pozornych okazji, z którymi często mamy do czynienia na portalach aukcyjnych i w serwisach ogłoszeniowych. Do podobnych oszustw dochodzi bardzo często, stąd też wzmożone apele także i ostrołęckiej policji.


Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również