eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

Kupując ciągnik z ogłoszenia stracił kilkanaście tysięcy złotych

drukuj |
Tagi: policja oszust złodziej kradzież aukcja licytacja
fot. eOstrołęka.pl
fot. eOstrołęka.pl
16,5 tysiąca złotych stracił przez nieuczciwego sprzedawcę pewien mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna chciał za pośrednictwem portalu aukcyjnego kupić ciągnik warty niemal 50 tysięcy złotych.

Wczoraj ostrołęccy policjanci zostali powiadomieni o oszustwie internetowym na szkodę 42-letniego mieszkańca naszego powiatu. Mężczyzna podczas przeglądania stron internetowych zainteresował się ofertą sprzedaży ciągnika rolniczego. Według  niego, ogłoszenie było wiarygodne, podane w nim były dane sprzedającego oraz jego numer telefonu. Ciągnik był wystawiony do sprzedaży za kwotę 47000 złotych.

- Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów transakcji zdecydowany na zakup pojazdu 42-latek wpłacił na wskazane przez sprzedającego konto 28 października ubiegłego roku pieniądze w kwocie 10000 złotych. Dzień później przelał kolejne 6500 złotych.  Po dokonanej wpłacie na konto telefoniczny kontakt ze sprzedającym urwał się. Do chwili obecnej nie dostarczono kupującemu ciągnika – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce - Przestrzegamy przed tym zagrożeniem, apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas dokonywania internetowych zakupów. Dokonując transakcji na tak wysokie kwoty nie przekazujmy żadnych pieniędzy do czasu dokładnego sprawdzenia osoby sprzedającej. Nie wierzmy do końca w zapewnienia sprzedających co do legalności i stanu technicznego oferowanych pojazdów – dodaje Żerański.

Oszukany 42-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego to nie jedyna ofiara pozornych okazji, z którymi często mamy do czynienia na portalach aukcyjnych i w serwisach ogłoszeniowych. Do podobnych oszustw dochodzi bardzo często, stąd też wzmożone apele także i ostrołęckiej policji.


1001-100


Zobacz również:


Wasze opinieBrak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.


Brak Waszych opinii do tego artykułu.

KALENDARZ IMPREZ
październik 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
30
31
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.10 s.