2017-09-27T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Lekcja literacka z Grzegorzem Strumykiem w ZSZ nr 1 w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
2
0
0
W ramach VIII edycji Qpiszewiady uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce uczestniczyli w lekcji literackiej, której gościem był poeta i powieściopisarz Grzegorz Strumyk.

22 września 2017 roku uczniowie klasy I E, IVA i IVG uczestniczyli w VIII edycji ostrołęckiego Festiwalu  Literackiego im. Edwarda Kupiszewskiego. Gościem lekcji literackiej w szkole był Grzegorz Strumyk – poeta, powieściopisarz, autor opowiadań, malarz i fotograf z Łodzi. Wyróżniony w konkursie Fundacji Kultury „Promocja Literatury Polskiej”. Dwukrotnie nominowany do Paszportu  Polityki. Był także stypendystą  Ministerstwa Kultury. Jego powieść „Łzy” została adaptowana i wyreżyserowana przez Filipa Zylberta dla Teatru Telewizji.

Podczas spotkania Grzegorz Strumyk analizował swoje decyzje życiowe, mówił o inspiracjach, które ukształtowały go jako człowieka i artystę. Ważnym motywem do działania było dla niego ciągłe poszukiwanie, słowo „nie wiem” kierowało jego rozwojem twórczym. Na koniec uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali fragmentu  z najnowszego zbioru opowiadań  pt. „Kra” w interpretacji samego autora.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również