2017-11-26T12:42:36+01:00 eOstroleka.pl 2 1 3 100%
Powiat ostrołecki,

Lelis: Zabawa na kurpiowską nutę [ZDJĘCIA]

REKLAMA
3
0
0
Śpiewaczki KGW Chudkozionki wzięły udział w spotkaniu integracyjnym odbywającym się w CK-BiS w Lelisie. Nie zabrakło śpiewów, tańców i dobrej zabawy - oczywiście w klimacie kurpiowskim.

Na sali widowiskowej odbywało się spotkanie Klubu Seniora oprawione piękną muzyką Orkiestry Kurpiowskiej z Lelisa działającą przy CK-BiS pod dyrekcją Jana Kani oraz występami członków zespołu „Krzaki i Pniaki”. Mistrz zaprezentował także swoich najmłodszych wychowanków, którym przekazał tajniki gry na pedałówce. Chłopcy z zaangażowaniem podtrzymują tradycje gry na tym pięknym instrumencie. Swój repertuar zaprezentowały również panie z KGW z Łęgu Przedmiejskiego.

Po występach gospodarzy z gminy Lelis scenę zajęły nasze gwiazdy z Chudka, które przy przygrywającym na harmonii Marku Przetakiewiczu wykonały swoje najpiękniejsze utwory. Wielką niespodzianką był skecz o życiu codziennym na wsi w Chudku, który rozbawił do łez zebraną na sali widownię.

- Wszyscy świetnie się bawili, śpiewali, tańczyli, trochę zjedli i herbatą popili - informuje nasz czytelnik Radomir, któremu dziękujemy za zdjęcia i relację.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również