2015-09-23T10:39:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Sport,

Lotto Poland Bike Marathon w Konstancinie-Jeziornej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
3
Najlepszy komentarz
~Paweł , 15:06 23-09-2015,   -
Dlaczego nie ma żadnej informacji o sukcesach naszych kolarzy? Na podium stanęli: Daria Parzychowska, Wiesław Podeszwa, Bartosz Jechanowski. Poza podium, ale doskonała jazda (w połowie stawki) Grzegorz Ziemak.
odpowiedz   •   oceń :  
Podwarszawski Konstancin-Jeziorna znów należał do amatorów MTB. LOTTO Poland Bike Marathon, cykl wyścigów organizowany przez Grzegorza Wajsa, drugi raz w historii zawitał do tego jedynego uzdrowiska na Mazowszu. Kolorowe, kolarskie miasteczko Poland Bike znajdowało się w przepięknym Parku Zdrojowym, w otoczeniu amfiteatru i tężni solankowych.

Dopisała słoneczna pogoda, a frekwencja w Konstancinie-Jeziornie ponownie była imponująca. Na starcie czternastego już etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon stanęło aż 850 miłośników jazdy na rowerach górskich. Wyścigi przebiegały po urozmaiconej trasie wytyczonej ścieżkami i duktami leśnymi Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

Na najdłuższym dystansie MAX (63 km) najszybszy, trzeci raz w tym sezonie, okazał się Ernest Kurowski (Olsh Paramedyk), przed Jarosławem Wolcendorfem (Jacoobcycles.com) i Michałem Ziułkiem (Whistle TrenujRower.pl). Wśród kobiet czwarte zwycięstwo w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon odniosła Katarzyna Pakulska (TRW Cloudware Team). Tym razem wyprzedziła Annę Urban (Kettler Bike Team) i Magdalenę Fejfer (Trybik Northwave Team).

Na trasie MINI (33 km) nie było mocnych na Łukasza Góralewskiego (TRW Cloudware Team), niesamowitego w drugiej części sezonu Poland Bike. 32-latek z Wyszkowa zwyciężył już czwarty raz, a trzeci z rzędu. Za nim finiszowali Marek Długołęcki (Komobike Scott) i Grzegorz Marcinkiewicz (Świat Rowerów Racing Team). Rywalizację kobiet wygrała Izabela Macutkiewicz z Warszawy, przed Barbarą Kleczaj (Olsh Paramedyk) i Katarzyną Skurą (Kolarski.eu Team).

Na dystansie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Konstancina-Jeziorny w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Adam Jakubowski, wyprzedzając Dawida Rosochackiego i Michała Lachowicza (wszyscy z Warszawskiego Klubu Kolarskiego). W gronie dziewcząt triumfowała Hanna Kuratczyk (Warszawski Klub Kolarski), przed Martą Rusek z Warszawy i Hanną Praszczałek (Algorytm Dynamik). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej zwyciężył TRW Cloudware Team, przed Renault Team i KK Cyklon Warszawa. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowiczowie, przed Gregorowiczami i Żeszczyńskimi. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie utrzymali Daniel Pepla (Renault Team) i Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team).

Warto dodać, że w zawodach wystartowali także ostrołęccy kolarze, reprezentujący KK 24h Ostrołęka. Na podium w swoich kategoriach wiekowych stanęli: Daria Parzychowska (2. miejsce), Wiesław Podeszwa (2. miejsce) i Bartosz Jechanowski (1. miejsce). W połowie stawki - na 52. miejscu - dojechał do mety Grzegorz Ziemak.

XIV etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Teraz peleton Poland Bike wraca do województwa świętokrzyskiego. Najbliższe kolarskie emocje już w sobotę 26 września w Kielcach, gdzie odbędzie się przedostatni, piętnasty etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015, zaliczany do klasyfikacji górskiej „Korona Świętokrzyska”. Start i meta wyścigów oraz kolarskie miasteczko znajdą się na terenie Targów Kielce podczas największych w Polsce – VI Międzynarodowych Targów Rowerowych KIELCE BIKE-EXPO.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Paweł , 15:06 23-09-2015,   -
Dlaczego nie ma żadnej informacji o sukcesach naszych kolarzy? Na podium stanęli: Daria Parzychowska, Wiesław Podeszwa, Bartosz Jechanowski. Poza podium, ale doskonała jazda (w połowie stawki) Grzegorz Ziemak.
odpowiedz   •   oceń :  
~Paweł , 15:09 23-09-2015,   -
Więcej tutaj: http://rowerowaostroleka.pl/viewtopic.php?p=20917&sid=d80fbddc878fc6bce4b9d0ea191eef29#20917
odpowiedz   •   oceń :  
~Kurpie MTB , 20:39 23-09-2015,   -
A wiecie, że w Lelisie w niedzielę (27.09) będzie super wyścig dla kolarzy amatorów?
zapisy na kk24h.pl
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.