2017-02-28T09:27:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Lwowski Narodowy Teatr Opery i Baletu ponownie zawita do Ostrołęki

REKLAMA
fot. OCK
REKLAMA
0
0
0
„Don Kichot” - z tym rewelacyjnym baletem do Ostrołęki zawitają ponownie artyści z Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu.

Lwowski Narodowy Teatr Opery i Baletu zaprasza na balet w III aktach. W maju 2016 obejrzeliśmy „Jezioro łabędzie” w wykonaniu Artystów ze Lwowa a już 4 marca 2017 zapraszamy na spotkanie z „Don Kichotem”.

Już w 1614 roku w królewskim Luwrze tańczono balet dworski Don Quichotte. Później motywy z dzieła Cervantesa zadomowiły się w balecie na stałe, owocując przez 400 lat dziesiątkami nowych opracowań. Prawdziwą furorę zrobił jednak balet Mariusa Petipy z muzyką Ludwiga Minkusa (1869), bo trwa na scenach do dzisiaj, odświeżany i przetwarzany przez kolejne pokolenia choreografów.

Skąd taka jego żywotność i popularność? Malowniczy koloryt dawnej Hiszpanii, ponętne Cyganki i strojni toreadorzy, błędny rycerz z La Manchy, komiczny Sancho Pansa i pokraczny Gamache zawsze mogą liczyć na powodzenie. A główni bohaterowie, Kitri i Basilio, nie mają sobie równych w repertuarze klasycznym w kategoriach wdzięku, temperamentu i wirtuozerii tanecznej. Wszystko to tworzy porywającą rewię tańca klasycznego w hiszpańskiej stylistyce.

Libretto: Marius Petipa według powieści M.Cervantesa
Muzyka: Ludwig Aloisius Minkus
Czas trwania: 135 minut (w tym 2 antrakty)

sala OCK
bilet: 80 zł; sprzedaż biletów w kasie Kina Jantar od 22 stycznia, od godz. 15:00

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również