2017-05-18T17:46:31+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Maj pod znakiem malarstwa w Galerii Ostrołęka

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
2
0
0
Dwie ciekawe wystawy zobaczymy w maju w Galerii Ostrołęka. Swoje prace prezentować będzie dwóch artystów malarzy – Mateusz Oswald Wróblewski oraz Apoloniusz Węgłowski. Pierwszy z wernisaży już dziś a drugi zaplanowano na jutro.

APOLONIUSZ WĘGŁOWSKI - MALARSTWO 18 Maja 2017 19.00
wernisaż wystawy
Urodził się w 1951 roku w Piasecznie. W latach 1977-1982 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w pracowni malarstwa prof. Stefana Gierowskiego w 1982 roku. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Jest profesorem zwyczajnym prowadzącym pracownię malarstwa i rysunku na Wydziale Sztuki UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oraz prowadzącym pracownię malarstwa i rysunku na ASP w Warszawie.

Galeria Ostrołęka, wstęp wolny
wystawę można oglądać do końca maja

MATEUSZ OSWALD WRÓBLEWSKI - MALARSTWO 19 Maja 2017 19.00
wernisaż wystawy
Urodził się w Ostrołęce w 1984 roku. Malarz, grafik i projektant. Studiował animację społeczno-kulturalną o specjalizacji plastycznej w WSH w Pułtusku oraz dekorowanie wnętrz w Policealnym Studium Plastycznym „Collage” w Warszawie. Zawodowo pracuje jako informatyk, zajmując się grafiką i projektowaniem. Fascynuje się malarstwem abstrakcyjnym. W roku 2011 prezentował w Ostrołęce swoje obrazy na pierwszej indywidualnej wystawie. Brał udział w Ostrołęckich Przeglądach Twórczości Plastycznej i międzynarodowej wystawie sztuki w Alytusie na Litwie. Od 2011 roku bierze udział w Kurpiowskich Plenerach Malarskich. Obok malarstwa sztalugowego zajmuje się street-artem, maluje murale.

Galeria Ostrołęka, wstęp wolny
wystawę można oglądać do końca maja.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również