eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Marzec z OCK: Balet „Don Kichot” i koncert Walk Away

REKLAMA
zdjecie 6680
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 6680

Sztuka baletowa w wykonaniu artystów Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu, koncert grupy Walk Away czy serie wystaw w Galerii Ostrołęka – to propozycje przygotowane w marcu przez Ostrołęckie Centrum Kultury.

Zapraszamy do zapoznania się z marcowym kalendarzem imprez odbywających się w placówkach administrowanych przez Ostrołęckie Centrum Kultury.

DON KICHOT
balet w trzech aktach w wykonaniu artystów Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu
4 III, godz. 18.00, sala widowiskowa OCK, bilet 80 zł
Don Kichot jest widowiskiem, które sprawi satysfakcję każdemu - zarówno koneserom sztuki baletowej jak i dorosłym, którzy rzadko mają okazję podziwiać tancerzy baletowych. Może być też znakomitym wprowadzeniem dla młodych widzów w świat baletu klasycznego, który czerpiąc z wielkiej tradycji może być wciąż żywy i atrakcyjny.
Libretto: Marius Petipa wg powieści M.Cervantesa
Muzyka: Ludwig Aloisius Minkus
Czas trwania: 135 minut (w tym 2 antrakty)
 
PÓŁ NA PÓŁ (2)
koncert
10 III, godz. 18.00, Klub Oczko, Scena Teatralna im. Pawła Opęchowskiego, wstęp wolny
Wystąpią: Natalia Kleczkowska, Natalia Sadocha oraz aktorzy Ostrołęckiej Sceny Autorskiej: Monika Dębek, Mateusz Młynarczyk, Adrian Brzuzy, Filip Niewiadomski oraz gościnnie Wiktoria Dobrowolska. Akompaniament: Tadeusz Kowalewski - piano, Tomasz Mikulski - gitara. Reżyseria: Wojciech Kraszewski
Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Kowalewski
 
MAŁY WSZECHŚWIAT W WIELKIM MIEŚCIE
wernisaż wystawy akwarel Jana Dobkowskiego
10 III, godz. 19.00, Galeria Ostrołęka
Jan Dobkowski urodził się w 1942 r. w Łomży. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; dyplom w pracowni prof. Jana Cybisa w 1968 r. (Nagroda Rektora za najlepszy dyplom). W 1972 r. stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. W 1978 r. laureat Nagrody Krytyków im. C. K. Norwida. W 1994 r. laureat Nagrody im. Jana Cybisa za całokształt twórczości. W 1998 r. otrzymał honorowe obywatelstwo miasta Łomża. W 2013 r. odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
„Mieszkam na osiedlu Bernardyńska, które powstało w Warszawie na terenie nieistniejącej już wsi Czerniakowo. Inspiracją do powstania wystawianych akwarel są tutejsze okolice, będące maleńką cząstką wielkiej stołecznej aglomeracji. Tu inaczej wygląda księżyc, słońce i gwiazdy. Artystycznie jest to kontynuacja mojego wielkiego cyklu „Uniwersum" zapoczątkowanego w 1991 r. Główną kanwą tego cyklu jest pojęcie linii i jej nieskończoności. Wystawiane w „Galerii Ostrołęka" akwarele powstały w latach 2002-2008. Tej serii akwarel nadałem podtytuł „Mały Wszechświat w wielkim mieście". Jan Dobkowski
Wystawa czynna do 7 kwietnia 2017
 
PCHŁA SZACHRAJKA
spektakl Teatru Malutkiego z Łodzi
12 III, godz. 12.00, sala widowiskowa OCK
bilet 7 zł dziecko, 15 zł dorosły
Pchła Szachrajka wg Jana Brzechwy to spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu, przepełniony dowcipem i radosną zabawą teatralną.
Adresowany jest do widzów w wieku przedszkolnym i klas I-IV, choć w zasadzie widzowie w każdym wieku bawią się na nim znakomicie.
Reżyseria: Zdzisław Owsik
Godziny dla Rodziny - akcja finansowana ze środków Samorządu Miasta pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki
 
36. OKR MIEJSCE URODZENIA
konkurs recytatorski - etap miejski
14 III, godz. 9.00, Klub Oczko, Scena Teatralna im. Pawła Opęchowskiego, wstęp wolny
Uczestnikami mogą być: uczniowie szkół podstawowych, młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do prezentacji uczestnik zgłasza (do 10 marca br.) 2 utwory: prozę i utwór poetycki. Jeden z tekstów (utwór poetycki lub proza) treścią musi nawiązywać do naszego regionu lub musi być napisany przez twórcę związanego z Ziemią Kurpiowską.
Informacje: Klub Oczko tel. 297642171
Następny etap - rejonowy - odbędzie się 28 marca 2017 r. o godz. 9.00.
 
OSTROŁĘKA CZYTA DZIECIOM
spotkanie w Kultowni
14 III, godz. 10.30, Kultownia OCK, wstęp wolny
Tym razem będziemy czytać „Przewodnik prawdziwych tropicieli. Wiosna" Adama Wajraka, polskiego działacza na rzecz ochrony przyrody, dziennikarza i wspaniałego fotografa przyrody.
 
NUDA (2)
spektakl teatralny
17 III, godz. 18.00, Klub Oczko, Scena Teatralna im. Pawła Opęchowskiego, wstęp wolny
Spektakl opowiada o współczesnych nastolatkach. Ukazuje postawy młodych dziewcząt wobec życia i środowiska, z którego się wywodzą oraz ich młodzieńcze fascynacje i rozczarowania. Obnaża również wewnętrzną pustkę młodego pokolenia.
Premiera sztuki odbyła się 27 stycznia br.
Reżyseria: Wojciech Kraszewski
Występują aktorzy Ostrołęckiej Sceny Autorskiej: Monika Dębek, Monika Kacprzyńska, Zuzia Kacperowicz, Julia Wyszyńska, Julia Gwiazdowska.
 
ZESPÓŁ DOWNA. RYSA NA RAJU?
wystawa fotografii Wojtka Wełnickiego
od 17 III (do 10 IV), hol OCK, wstęp wolny
21 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa w Warszawie „Bardziej Kochani", będziemy mogli obejrzeć 15 fotografii ukazujących osoby z zespołem Downa podczas różnych aktywności i sytuacji społecznych. Autor zdjęć jest absolwentem Łódzkiej Szkoły Filmowej i Instytutu Filozofii UW oraz wykładowcą w Europejskiej Akademii Sztuki im. Antoniego Fałata. Od kilku lat towarzyszy osobom z zespołem Downa podczas różnych inicjatyw stowarzyszenia „Bardziej Kochani".
 
WALK AWAY
koncert
18 III, godz. 17.00, sala widowiskowa OCK, bilet 30 zł
WALK AWAY – jedna z najpopularniejszych grup z kręgu muzyki fusion w polskim jazzie istniejąca od 1985. To zespół legenda, jedyna polska formacja jazzu nowoczesnego, która przez 30 lat grała bez zawieszania działalności. Szybko zdobyli ogromną popularność, objechali pół świata, nagrali 11 albumów. Walk Away grał na wszystkich najważniejszych festiwalach światowych. Regularnie współpracuje z takimi gwiazdami jak Urszula Dudziak, Mike Stern, Eric Marienthal oraz Bill Evans. Wielokrotnie był wybierany "najlepszym jazzowym zespołem roku" przez czytelników pisma Jazz Forum. Po trzech dekadach nie spuszczają z tonu, grają z taką samą pasją i energią.
Skład zespołu zmieniał się dość płynnie, często był inny na każdej kolejnej trasie koncertowej i płycie. Stałym członkiem wszystkich składów jest Krzysztof Zawadzki.
Obecnie zespół powrócił w oryginalnym składzie:
KRZYSZTOF ZAWADZKI - drums, leader
BERNARD MASELI - vibes, Kat Midi Controler
TOMASZ GRABOWY - bass
ZBIGNIEW JAKUBEK - keyb.
ADAM WENDT - sax.
 
MUZYCZNE POGAWĘDKI
spotkanie z muzyką
22 III, godz. 13.15, 14.15, sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł
Trio fortepianowe, któremu poświęcony jest ten koncert, należy do najpopularniejszych gatunków europejskiej muzyki klasycznej. W programie koncertu znajdą się dzieła największych mistrzów tego gatunku obdarzone niezwykle silnym ładunkiem emocjonalnym, podkreślonym jeszcze przez pełne pasji interpretacje. Usłyszymy kompozycje m.in.: Arama Chaczaturiana, Manuela de Falli, Edvarda Griega, Josepha Haydna, Piotra Wróbla.
Wykonawcy: Robert Skiera - fortepian, Joanna Okoń - skrzypce, Adam Misiak/Anna Wróbel - wiolonczela
 
PORAŻKI (2)
koncert
24 III, godz. 19.00, Klub Oczko, Scena Teatralna im. Pawła Opęchowskiego wstęp wolny
Zapraszamy na recital Olgi Malinowskiej - wokalistki Studia Piosenki. "Piosenki, które zaśpiewam nie będą przypadkowe. Chciałabym w ten sposób przedstawić pewną historię, bo niektóre rzeczy dużo łatwiej zaśpiewać niż powiedzieć."
Towarzyszyć jej będą muzycy: Maciej Cechowski - git. basowa, Przemysław Zera - perkusja, Tadeusz Kowalewski – piano, kierownictwo muzyczne.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×