2017-10-27T15:44:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Metoda na policjanta popularna w regionie

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Wczoraj aż 6 seniorów z Ostrowi Mazowieckiej próbowano oszukać metodą na policjanta i członka rodziny. Schemat rozmowy telefonicznej za każdym razem wyglądał tak samo.

Na nr stacjonarne dzwoniły osoby podające się za wnuka, córkę i z płaczem opowiadały, że spowodowały wypadek drogowy i potrzebują pieniędzy aby nie trafić do więzienia.  Na szczęście seniorzy opowiedzieli o telefonie najbliższym również w trakcie rozmowy zorientowali się, że nie rozmawiają z najbliższymi co uchroniło ich przed utratą oszczędności życia.

- Jeszcze raz przypominamy. Policjanci nigdy przez telefon nie informują, że potrzebne są pieniądze aby najbliższa osoba mogła uniknąć kary za popełnione przestępstwo. Funkcjonariusze nie proszą o przekazywanie informacji o stanie konta ani podawania jego nr, tym bardziej wypłacaniu i przekazywaniu pieniędzy. W każdym tego typu przypadku należy jak najszybciej zakończyć rozmowę, prawidłowo rozłączając się następnie zadzwonić do Dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr 997 lub 29 746 92 00 i poinformować o zdarzeniu - informuje st.sierż. Marzena Laczkowska z ostrowskiej policji.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.