2017-06-13T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 7 57.1%
Ostrołęka,

Minister Zagórski z wizytą w ostrołęckiej „metalówce”

REKLAMA
minister Marek Zagórski, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
4
3
2
Marek Zagórski, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji spotkał się wczoraj z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. dra Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Minister przedstawił prelekcję zatytułowaną „Czy czeka nas świat maszyn? I kto nam pomoże?”

W spotkaniu z ministrem Markiem Zagórskim udział wzięli uczniowie ZSZ nr 1 i ZSZ nr 4. Gospodarzem wizyty był dyrektor ZSZ nr 1, Tadeusz Olszewski i to on przywitał ministra wprowadzając młodzież w temat spotkania. Następnie głos zabrał już sam Zagórski, który przedstawił prelekcję dotyczącą czekającej nas przyszłości z maszynami u boku.

"...Waszą przyszłością nie jest walka z maszynami, jak to było w przeszłości, możecie się denerwować na maszyny, frustrować się, ale tak naprawdę przyszłością jest współpraca z maszynami i pogodzenie się z rzeczywistością, która nas wszystkich otacza..." - mówił podczas wizyty w Ostrołęce Marek Zagórski.

Minister Zagórski przedstawił przykłady wykorzystania maszyn i nowoczesnych technologii komunikacyjnych w różnych dziedzinach życia podsumowując swoje wystąpienie tymi słowami, „Jesteśmy świadkami i uczestnikami rewolucji technologicznej. Jednak to jak zostaną wykorzystane możliwości współczesnych robotów, zależy od nas. Potrzeba dużej ilości dobrze wykształconych ludzi w dziedzinie informatyki, mechatroniki, elektroniki i w tych kierunkach należy upatrywać swojej przyszłości”.

Po prelekcji minister zwiedził pracownie specjalistyczne w ZSZ Nr1, wykazując duże zainteresowanie w kwestii nauczanych przedmiotów, sposobów pozyskiwania sprzętu i narzędzi do prowadzenia ćwiczeń oraz bieżących potrzeb dla rozwoju szkolnictwa zawodowego.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~gosc , 23:36 13-06-2017,   -
precz z deformą oświaty
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 03:29 14-06-2017,   -
[quote=gosc ]precz z deformą oświaty [/quote]
Deforma to oczywiście wprowadzenie gimnazjów.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~gosc , 23:36 13-06-2017,   -
precz z deformą oświaty
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również