2017-04-07T11:51:10+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Młoda kobieta oszukana na portalu aukcyjnym przy zakupie szczeniaka

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
1200 złotych straciła młoda mieszkanka powiatu ostrołęckiego, która za pośrednictwem portalu aukcyjnego chciała kupić psa rasy pomeranian. Nieuczciwy sprzedawca próbował jeszcze  „wyciągnąć” od kobiety dodatkowe 2300 złotych.

Młoda mieszkanka powiatu ostrołęckiego chciała za pośrednictwem portalu aukcyjnego kupić rasowego szczeniaka. Jej wybór padł na ofertę sprzedającego z Francji. Szczeniak rasy pomeranian, kosztować miał 550 złotych. Łącznie z kosztami przesyłki z Francji cena za czworonogą została ustalona na kwotę 700 złotych.  Następnego dnia zgłaszająca wpłaciła na konto osoby sprzedającej ustaloną sumę pieniędzy, jednak po wpłacie umówionej gotówki została poproszona o przelanie kolejnych kilkuset złotych na specjalną klatkę, w której czworonóg miał przylecieć. Łącznie na konto osoby sprzedającej kupująca przesłała 1200 złotych.

- Następnie po dwóch dniach kupująca otrzymała kolejną prośbę o konieczności dopłaty 2300 złotych.  Pieniądze miałby być przeznaczone na szczepienie i ubezpieczenie czworonoga. Tym razem zgłaszająca  nie zgodziła się na dodatkową dopłatę i o zdarzeniu zawiadomiła policje. Do chwili obecnej nie otrzymała ,zamówionego psa, ani tez zwrotu gotówki. Nie może też nawiązać kontaktu z osoba sprzedającą – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Sprawą dalej zajmują się funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również