2016-05-11T14:51:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Młodzi logistycy z ZSZ nr 1 na stażu zawodowym w Grecji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
0
0
2
Najlepszy komentarz
~hahaha , 19:27 11-05-2016,   -
Grecja ich nauczy jak poprawnie doprowadzić firmę do bankructwa hahahahhahaa
odpowiedz   •   oceń :  
W kwietniu kolejna grupa uczniów z klas 1-3, kształcąca się w zawodzie technik logistyk w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce, uczestniczyła w stażu zawodowym, w Grecji. Było to możliwe dzięki unijnemu projektowi „Rozwój jednostki w doskonaleniu rynku pracy – Logistyka”.

Głównym celem wyjazdu odbywającego się w dniach od 6 do 26 kwietnia była realizacja zadań wynikających z podstawy programowej oraz poznanie kultury i dziedzictwa narodowego Grecji. Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

W ramach przeprowadzonych działań, uczniowie mogli obserwować i uczestniczyć w procesach przygotowania produkcji i jej realizacji, organizacji magazynowania i dystrybucji towarów. Wszystkie z pięciu zakładów, które odwiedzili są wiodącymi eksporterami swych produktów na rynek europejski i światowy. Pierwszym z nich była firma „Zeus Kiwi S.A.” w miejscowości Katerini. Kolejnym zakładem był funkcjonujący od siedmiu lat COSMOS PROFIL AE  BRANŻA ALUMINIUM w miejscowości Larissa. Kolejnym z odwiedzonych zakładów była rodzinna winiarnia DOUGOS WINERY w miejscowości Larissa, prowadzona przez właściciela Thanosa Dougos.

Podczas stażu w różnorodnych firmach w rejonie Larissy i Katerini, uczniowie mieli okazję zdobyć nowe doświadczenia i podnieść swoje kompetencje zawodowe. Poznali stosowane za granicą w procesie produkcji innowacje technologiczne oraz współczesne standardy organizacji transportu, jego nadzoru, oznaczania oraz kontroli. Zapoznali się z zasadami sporządzania dokumentacji technicznej i jej analizą. Poznali obowiązujące prawo unijne i dyrektywy dotyczące zagadnień z dziedziny logistyki.

Wyjazdowi towarzyszył bogaty program kulturowy.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~hahaha , 19:27 11-05-2016,   -
Grecja ich nauczy jak poprawnie doprowadzić firmę do bankructwa hahahahhahaa
odpowiedz   •   oceń :  
~Turysta , 23:19 12-05-2016,   -
Wbrew powszechym opiniom greckie firmy mają się dobrze
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również