2018-05-30T21:45:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 50%
Powiat ostrołecki,

Myszyniec Stary: Dolał benzyny do pieca. Doszło do wybuchu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
1
0
Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala 80-letniego mężczyznę, który doznał poważnych obrażeń ciała na skutek wybuchu pieca CO. Chwilę wcześniej senior rozpalał piec… przy użyciu kanistra z benzyną.

Do zdarzenia doszło w środę, 30 maja w godzinach wieczornych. Około 80-letni mieszkaniec Myszyńca Starego postanowił przy z pozoru prostej czynności wspomóc się… benzyną. Wynik tego „eksperymentu” łatwo przewidzieć. Doszło do potężnego wybuchu, w wyniku którego niefrasobliwy senior został poważnie poparzony. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Lekarze zdecydowali o przetransportowaniu poszkodowanego mężczyzny do specjalistycznego szpitala. Konieczne okazała się pomoc śmigłowca LPR.

O szczegóły dotyczące zdarzenia zapytaliśmy rzecznika prasowego ostrołęckiej policji.

- W wyniku wybuchu pieca CO poszkodowany został około 80-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Helikopterem LPR został on przetransportowany do szpitala. Szczegółowe okoliczności w jakich doszło do zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze KMP w Ostrołęce – mówi aspirant Tomasz Żerański.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna, który ucierpiał w wyniku wybuchy był przytomny w momencie, gdy trafił pod opiekę załogi LPR. Mimo rozległych poparzeń jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Za informację o zdarzeniu dziękujemy naszemu Czytelnikowi Konradowi.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.