2018-05-10T19:16:58+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Na pomoc młodemu łoszakowi

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Młody łoszak zabłądził w leśnych ścieżkach i trafił w okolice zabudowań, skąd nie bardzo wiedział jak się wydostać. Pomogła mu Straż Leśna z Nadleśnictwa Ostrołęka. Zwierzak jest już w dobrych rękach.

- Wiosna to czas, gdzie przyroda budzi się do życia. Wraz z rozkwitem roślin i drzew w naszych lasach na świat przychodzą dzikie zwierzęta. Jest to dla nich okres niezwykle trudny. Często bezbronne i nieumiejące jeszcze chodzić zwierzęta są narażone na wiele niebezpieczeństw. Oprócz naturalnych zagrożeń ze strony drapieżnych zwierząt występuje także czynnik ludzki - czytamy na stronie internetowej Nadleśnictwa Ostrołęka. Skąd te wyjaśnienia?

4 maja Straż Leśna z Nadleśnictwa Ostrołęka otrzymała zgłoszenie o kilkudniowym łoszaku przebywającym na posesji mieszkańca okolicznej wsi. Bezbronne zwierze przebywało kilka dni w okolicach zabudowań o czym powiadomieni zostali pracownicy Nadleśnictwa Ostrołęka. Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia zwierzę zostało przetransportowane do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Nadleśnictwie Olsztynek.

Na szczęście historia skończyła się dobrze. Łoszak, który zbłądził, trafił w końcu w dobre miejsce.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.