2017-11-28T10:01:59+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

„Nadzieja 2017” - Ogólnopolskie Manewry Poszukiwawczo-Ratownicze [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Grupa Ratownicza Nadzieja
REKLAMA
0
0
0
W miniony weekend w Nowogrodzie pod Ostrołęką odbywały się jedne z największych ogólnopolskich manewrów poszukiwawczo-ratowniczych „Nadzieja 2017”. W dwudniowe działania zaangażowanych było łącznie ponad 120 funkcjonariuszy i ratowników, kilkadziesiąt specjalistycznych pojazdów i jeden śmigłowiec.

Manewry podzielone były na cztery epizody. Pierwszy z nich to wypadek komunikacyjny, drugi to poszukiwania pięciu osób zagonionych w kompleksie leśnym i jego okolicach. Kolejne dwa dotyczyły doskonalenia pracy z psami poszukiwawczymi oraz działania ratownictwa wodnego i nurkowego.

- To były dwa dni wytężonej pracy. Każde ćwiczenia to pole do szlifowania nowych umiejętności, a przede wszystkim skoordynowania tych, które już posiadamy – relacjonują organizatorzy manewrów z Grupy Ratowniczej Nadzieja.

W działaniach wzięło udział wiele służb i podmiotów, między innymi Komenda Główna Policji, podlaskie Komendy Wojewódzkie Policji i Straży Pożarnej, łomżyńskie i ostrołęckie Komendy Miejskie oraz ratownicy, służby leśne i ochotnicze straże pożarne z miejscowych gmin. W akcji poszukiwawczej ratowników wspomagał śmigłowiec Straży Granicznej z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Do tego kilkudziesięciu ratowników z jednostek społecznych: Grupy Jurajskiej GOPR-u, warszawskiego oddziału PCK, Stowarzyszenia Ratowników z Psami STORAT z Rzeszowa, Grupa Ratownictwa OSP Ładzyń, Sekcji Poszukiwawczej OSP Jabłonna i innych. A wszystko po to, aby wszyscy mogli wspólnie skutecznie działać w chwili zaginięcia osoby potrzebującej pomocy - gdy liczy się dosłownie każda godzina, tym bardziej w okresie jesiennym, czy zimowym.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.