2018-02-24T08:24:17+01:00 eOstroleka.pl 2 1 4 50%
Ostrołęka,

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
2
2
0
Tradycyjnie na przełomie lutego i marca rozpoczną się obchody Święta poświęconego tym, którzy nie złożyli broni pozostając do końca wiernymi hasłu „Bóg, Honor i Ojczyzna”.  Zapraszamy mieszkańców do udziału w uroczystościach i wydarzeniach kulturalnych upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. - czytamy na stronie Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Tegoroczne obchody upłyną pod znakiem spotkań z filmami poświęconymi bohaterom tamtych lat. Zaczynamy już 26 lutego, w kinie „Jantar” o godz. 18:00, pokazem filmu  fabularnego „Wyklęty” -  po projekcji spotkanie z odtwórcą głównej roli i producentem Marcinem Kwaśnym.

1 marca – także o godzinie 18:00 będziemy mogli obejrzeć film o  kapelanie żołnierzy wyklętych ks. Władysławie Gurgaczu, a w kolejny poniedziałek, 5 marca zapraszamy na pokaz filmów krótkometrażowych z cyklu "Zwykli Bohaterowie. Północne Mazowsze w ogniu". Etiudy o Witoldzie Boruckim ps."Dąb", "Babinicz", Hieronimie Rogińskim ps. "Róg", "Cień" oraz o rodzinie Wojszów  poświęcone antykomunistycznemu oporowi na ziemi ostrołęckiej powstały na zlecenie Muzeum Żołnierzy Wyklętych (Mecenasem cyklu jest Grupa Energa SA). Zapraszamy do małej sali kina na godzinę 16:45.

Pozostałe wydarzenia to między innymi spacer historyczny "Ostrołęka w pierwszej dekadzie po wojnie" i VI Bieg Tropem Wilczym. Szczegóły na załączonym plakacie.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również