2018-04-12T11:23:20+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Nastoletni złodziej biżuterii wpadł w ręce policji

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Funkcjonariusze ostrołęckiej policji zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież biżuterii. Część łupów nastolatek sprzedał do dwóch lombardów działających na terenie miasta.

Wczoraj mieszkanka powiatu ostrołęckiego zawiadomiła policję o kradzieży z jej domu biżuterii w postaci, m.in. złotych łańcuszków i wisiorków. Według zgłaszającej do kradzieży  miało dojść pomiędzy 2 a 10 kwietnia bieżącego roku. Wartość strat poszkodowana ustaliła na kwotę około 2 tysięcy złotych.

- W wyniku podjętych przez nas działań zatrzymano 19 – letniego mieszkańca naszego powiatu podejrzanego o popełnienie tej kradzieży. W trakcie dalszych czynności ustalono, że mężczyzna skradzione przedmioty sprzedał do dwóch lombardów na terenie Ostrołęki. Rzeczy z jednego z nich już zostały odzyskane i po wykonanych czynnościach trafią do właścicielki, natomiast przedmioty sprzedane przez 19 – latka w innym lombardzie zostały sprzedane, ale ich odzyskanie jest kwestią czasu – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący kradzieży i przyznał się do jego popełnienia. Zgodnie z obowiązującym kodeksem karnym te przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.