2018-02-18T11:00:04+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Nauka przez teatr – spektakl o Kopciuszku w ZS w Wykrocie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
0
0
0
Czy można przyswajać wiedzę bawiąc się przy tym? Uczniowie z Zespołu Szkół w Wykrocie z całą pewnością odpowiedzą twierdząco. A wszystko to za sprawą pouczającego spektaklu przygotowanego przez starszych kolegów, którzy zaprezentowali ich interpretację znanej i lubianej baśni o Kopciuszku.

Spektakl „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów z ZS w Wykrocie odbył się w miniony poniedziałek, 12 lutego. Scenografię, stroje i rekwizyty przygotowali uczniowie klasy II gimnazjum. Scenariusz bajki przygotowała Jadwiga Zaciek.

-To już kolejne przedstawienie gromadzące wszystkich uczniów w sali gimnastycznej naszej szkoły, wnoszące w szkolne życie element odmiany, twórczego klimatu i poczucie przeżywania czegoś wyjątkowego – czytamy w relacji z przedstawienia.

Na widowni zasiadły dzieci i uczniowie w różnym wieku, wiedza została przekazana w atrakcyjny sposób, a zabawa w teatr miała ogromne walory wychowawcze, kształcące, a czasami wręcz terapeutyczne. Przygotowując tą sztukę aktorzy – uczniowie chcieli, aby publiczność zrozumiała, że dobroć, skromność i pracowitość się opłaca, nauczyły się wrażliwości na krzywdę ludzką, na konieczność właściwego odnoszenia się do osób bliskich - w dzisiejszych trudnych czasach, gdzie zatraca się te wartości.

Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz dekoracje przyciągnęły uwagę wszystkich widzów, którzy z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl. Na twarzach zwłaszcza maluchów widać było uśmiech i zadowolenie. Aktorzy wcielający się w swoje role oraz wszyscy, którzy włączyli się w przygotowanie przedstawienia otrzymali gromkie brawa, na które z całą pewności zasłużyli sobie.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również