2018-02-12T10:54:24+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Nie żyje Czesław F. Trwa prokuratorskie śledztwo

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Prokuratura z Ostrowi Mazowieckiej przedstawiła zarzuty Jerzemu Zygmuntowi J. Podejrzany jest on o nieumyślne spowodowanie śmierci Czesława F., do której doszło 11 stycznia tego roku.

Komunikat Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce:

W dniu 13 stycznia 2018r. Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 11 stycznia 2018r. w  miejscowości K. S. spowodowania u Czesława F. obrażeń w postaci masywnych stłuczeń tkanek górnego piętra twarzy oraz okolicy czołowej, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządów trwające dłużej niż 7 dni, a następnie nieumyślnego spowodowania śmierci w/w tj. o czyn z art. 155k.k. w zb. z art. 157§ 1k.k. w zw. z art. 11§ 2k.k.. Prowadzenie przedmiotowego postępowania powierzono Komisariatowi Policji w Małkini Górnej.

W tym samym dniu wykonano czynności procesowe z podejrzanym Jerzym Zygmuntem J., przedstawiając mu zarzut tego, że w dniu 11 stycznia 2018r. w miejscowości S. K., woj. mazowieckie, działając umyślnie w zamiarze bezpośrednim, uderzył kilkakrotnie Czesława F. pięścią lub innym tępym  narzędziem w głowę oraz tułów, powodując przez to bardzo drobną ranę tłuczoną łuku brwiowego, masywne stłuczenie tkanek miękkich górnego pietra twarzy oraz okolicy czołowej oraz złamanie żeber VIII i IX w linii pachowej środkowej po stronie lewej, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządów trwające dłużej niż 7 dni, a nadto nie zachowując ostrożności wymaganej w danych wypadkach, mimo że możliwość popełnienia czynu mógł przewidzieć, szarpiąc i popychając pokrzywdzonego spowodował, iż upadł on ze schodów na zewnątrz budynku mieszkalnego, co skutkowało powstaniem obrażeń w postaci stłuczenia tkanek miękkich karku i mięśni okolicy obydwu łopatek, złamania wierzchołka wyrostka kolczastego C 4, złamania blaszki zewnętrznej na przedniej powierzchni kręgu C5, w wyniku czego doszło do utraty przytomności i ostrej niewydolności oddychania w następstwie zapadania się języka i zatkania w ten sposób górnych dróg oddechowych, którym to działaniem spowodował nieumyślnie śmierć Czesława F., to jest o czyn z art. 155 k.k. i z art. 157§  1k.k. w zw. z art. 11§  2k.k.


Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji zobowiązując podejrzanego do osobistego stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej z częstotliwością dwa razy w tygodniu w terminach uzgodnionych z organem dozorującym oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportu.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.