2017-11-07T16:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Nielegalne papierosy w gminie Goworowo

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli ponad 3200 sztuk papierosów. Wszystkie zabezpieczone papierosy nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli małą maszynę ręczną służącą do wytwarzania papierosów.

Czynności w tej sprawie, dzięki którym zabezpieczono kontrabandę miały miejsce wczoraj na terenie gminy Goworowo. Policjanci ustalili, że w jednym z domów na terenie tej gminy mogą być produkowane i sprzedawane papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Z ustaleń poczynionych przez policjantów wynikało, że papierosy miały być sprzedawane w foliowych torebkach. Dalsze czynności potwierdziły tylko te ustalenia.

- Pod wskazanym adresem w wyniku przeszukania  zabezpieczono 3220 sztuk papierosów, które były zapakowane w foliowe torebki. Nie posiadały one polskich  znaków skarbowych akcyzy. Ponadto zabezpieczono maszynę ręczną służącą do wytwarzania papierosów. W miejscu zamieszkania zastano około 40 - letniego mieszkańca naszego powiatu, który po wykonanych czynnościach procesowych został zwolniony - informuje mł. asp. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Za nabywanie, przewożenie lub przechowywanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.