2017-09-14T10:48:28+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Niepokorni piesi i kierowcy ukarani – podsumowanie policyjnych akcji w Ostrołęce

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
W ostatnim czasie funkcjonariusze ostrołęckiej policji prowadzili na terenie miasta akcje profilaktyczne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Podczas działań ujawniono szereg wykroczeń popełnianych zarówno przez kierowców jak i pieszych.

W ramach działań „Niechronieni” i „Bezpieczne przejście” policjanci zwracali uwagę na nieprawidłowe manewry kierujących w rejonie oznakowanych przejść, ale także na zachowanie rowerzystów i pieszych. Podczas działań ujawniono wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców, pieszych, jak i rowerzystów.

- Jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych. Odnotowano także pieszych, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej oraz przebiegali przez jezdnię w miejscach do tego niedozwolonych. Przypominamy, że obowiązuje bezwzględny zakaz wyprzedzania na przejściach dla pieszych, ale także bezpośrednio przed nimi – mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Dojeżdżając do przejść dla pieszych powinniśmy zmniejszyć prędkość, ale także z dużym skupieniem obserwować to co dzieje się na drodze i zachowanie innych kierowców. Jeśli samochód jadący pasem obok nas zwalnia, lub się zatrzymuje, to znak, że na przejściu może znajdować się pieszy.

- Pieszych prosimy o dokładne rozglądanie się nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych wyposażonych w sygnalizację świetlną – dodaje asp. Żerański.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również