2017-11-04T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Nietrzeźwy rajd i festiwal niemoralnych propozycji

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Ostrowscy policjanci zatrzymali do kontroli auto, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna. Ten zamiast przyjąć do wiadomości swój błąd, zaproponował... 8 tysięcy złotych dla funkcjonariuszy, a następnie nakłaniał ich do sfałszowania dokumentacji. Podejrzanym o ten czyn jest Wojciech Ż.

O sytuacji informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Poniżej treść komunikatu.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Wojciechowi Ż. podejrzanego o to że:
1/ w dniu 28 października 2017r. rejonie Ostrowi Mazowieckiej , kierował samochodem osobowym znajdując się w stanie nietrzeźwości tj. I -0,90 mg/l, II-0,96 mg/l, III-0,94 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu tj. o czyn z art. 178a § 1 kk.
2/ w dniu 28 października 2017r. w rejonie Ostrowi Mazowieckiej obiecał udzielić korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 8000 złotych, funkcjonariuszkom Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej sierż. szt. Jackowi K. i post. Piotrowi O. w celu skłonienia w/w do naruszania przepisów prawa polegającego na odstąpieniu od podjęcia czynności służbowych związanych z poddaniem go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w związku z prowadzeniem pojazdu mechanicznego  w stanie nietrzeźwości, tj. o czyn z art. 229 § 3 kk.
3/ w dniu 28 października 2017r. w rejonie Ostrowi Mazowieckiej, nakłaniał funkcjonariuszy publicznych uprawnionych do wystawiania dokumentu w postaci protokołu z przebiegu badania stanu trzeźwości, do poświadczenia w nim nieprawdy, polegającej na wpisaniu niezgodnych z rzeczywistością wyników stanu trzeźwości, w celu osiągnięcia przez siebie korzyści osobistej polegającej na uniknięciu odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, tj. o czyn z art. 18 § 2 kk w zw. z art. 271 § 3 kk.


Wobec Wojciecha Ż. został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.