2018-03-28T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Niezwykła Japonia. Miejsca, których nie można pominąć podczas podróży

REKLAMA
REKLAMA

Japonia to kraj o wyjątkowej kulturze, powszechnie mówi się o tym, że tam tradycja łączy się z nowoczesnością, tworząc nierozłączną całość. To kraj, w którym uprzejmość i wzajemny szacunek to podstawy codziennego funkcjonowania.

Japonia jest krajem wyspiarskim położonym na około 3000 tysięcy wysp. Nazywana jest też krajem kwitnącej wiśni. Udając się tam w porze wiosennej, można na żywo zobaczyć tysiące drzewek z kwitnącymi różowo - białymi kwiatkami. Wiosna to dobry czas na zwiedzanie tego kraju, temperatura powietrza nie jest za wysoka i wynosi około 15 stopni Celsjusza. Wielu turystów odwiedza ten kraj również w okresie letnim i jesiennym, zimowym. Średnia temperatura w okresie letnim wynosi około 35 stopni Celsjusza. W Japonii jest duże zróżnicowanie fauny i flory. Ponad 60 procent powierzchni tego kraju zajmują lasy. Co roku Japonię odwiedzają liczni turyści z całego świata.

Planowanie podróży

Wiele osób marzy o wyjeździe do Japonii, niektórzy do wyjazdu przygotowują się przez długi czas. Osoby planujące podróż i interesujące się kulturą Japonii szukają wszelkich dostępnych informacji na temat tego pięknego kraju. Wielu z nich zaczyna uczyć się języka japońskiego. Jedną z ciekawych możliwości na szybką i wygodną naukę języka japońskiego są korepetycje online (dowiedz się więcej na stronie korepetycje japoński). W każdym miejscu i w każdym czasie można z nich korzystać na platformie Preply. Japoński jest językiem bardzo różniącym się od języków zachodnich, ale przy odpowiednim poziomie zaangażowania można osiągnąć wysoki poziom zaawansowania. Dla zainteresowanych kulturą Japonii nauka tego języka daje dużo satysfakcji.

W kwestii samej podróży za biletem na samolot warto rozejrzeć się dużo wcześniej. W ten sposób można kupić bilet o wiele taniej. Walutą Japonii są jeny, które w większej ilości można wypłacić z bankomatu na lotnisku. Przed wyjazdem należy upewnić się, czy paszport jest odpowiednio długo ważny. Z praktycznych rzeczy warto wiedzieć, że w Japonii są takie same przejściówki jak w Stanach Zjednoczonych i inne niż w Polsce napięcie prądu, dlatego niektóre urządzenia elektryczne mogą nie działać.

Miejsca, które warto zobaczyć

Wybierając się do Japonii warto wcześniej zaplanować pobyt w konkretnych miejscach, w planach nie powinno się pominąć takich miejsc jak:

  • Tokio– stolica Japonii to jeden z obowiązkowych punktów podczas pobytu w tym kraju. Na zwiedzanie najważniejszych miejsc w stolicy Japonii należy poświęcić około tygodnia. Samo miasto ogromne i powstało w wyniku połączenia kilku innych miast. O tym mieście mówi się, że nigdy nie zasypia. Miasto jest bardzo różnorodne, niektóre z miejsc, które warto odwiedzić to: Pałac Cesarski i ogrody, dzielnica Shibuya, Park Shinjuku Gyoen, dzielnica Roppongi, luksusowa dzielnica Ginza.
  • Jokohama – to drugie pod względem wielkości miasto w Japonii. Warto tam obejrzeć piękne ogrody w japońskim stylu Sankeien Gardens i rozległy kompleks handlowo – rozrywkowy Minato Mirai 21.
  • Kyoto– jest to rozległe miasto o dość niskiej zabudowie. W Kyoto warto zobaczyć świątynię bóstwa Inari, Arashiyama, las bambusowy, dzielnice Gion, Stare Miasto, Targowisko Nishiki, kompleks świątyni To-Ji, Park Cesarski i Pałac Cesarski, Muzeum Narodowe, kompleks świątyni Shinnyo-do.
  • Hiroszima – miasto, o którym słyszał prawie każdy za sprawą zrzucenia pierwszej bomby atomowej na to miasto w sierpniu 1945 roku. W tym mieście warto odwiedzić Muzeum Pokoju, Park Pokoju z Kopułą Bomby Atomowej, Zamek Hiroszima.
  • Osaka– trzecie pod względem wielkości miasto w Japonii, w którym warto zobaczyć ulicę Dotonbori, Namba parks i Shinsaibashi.
  • Zamek Himeji jest klasycznym przykładem architektury japońskiej, jest najlepiej zachowanym pałacem w Japonii. Podczas drugiej wojny światowej nie uległ zniszczeniom. Zamek jest jedną z największych japoński atrakcji turystycznych, składa się z 84 budynków, które połączone są krętym labiryntem. Zamek został wybudowany w 1333 roku.
  • Góra Fuji to najwyższa japońska góra, jest ona również symbolem Japonii. Ma ona charakterystyczny kształt, góra Fuji to również aktywny wulkan, którego ostatni wybuch miał miejsce w 1707 roku. Co roku na górę wspina się około 200 tysięcy osób.
  • W okresie wiosennym warto wybrać się nad brzeg Morza Japońskiego, po to, by podziwiać tam tarasowo schodzące w dół pola ryżowe Senmaida. To jedna z najbardziej popularnych atrakcji przyrodniczych w Japonii. To miejsce słynie z widoków, które zapierają dech w piersiach.
  • W porze zimowej warto odwiedzić Sapporo, odbywa się tam coroczny Festiwal Śniegu. Można tam obejrzeć wyjątkowe rzeźby ze śniegu i lodu. Festiwal przyciąga corocznie turystów z całego świata. To niezwykłe wydarzenie, które warto zobaczyć na własne oczy.

Japonia ma nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o zwiedzanie. Kraj ten oferuje wspaniałe widoki i niezwykłe atrakcje dla zwiedzających.