2017-06-27T08:48:15+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

O bezpieczeństwie podczas wakacji z dziećmi i młodzieżą [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Funkcjonariusze ostrołęckiej policji przeprowadzili spotkanie z dziećmi i młodzieżą dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Podczas pogadanki poruszone zostały najważniejsze zasady, dzięki którym letnia zabawa będzie miła, przyjemna a przede wszystkim bezpieczna.

Podczas wakacji wypoczynek nad wodą jest jedną z najczęstszych formą spędzania  wolnego czasu , ale również dużym zagrożeniem. Dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce  prowadzą ogólnopolskie działania „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku na terenach wodnych i przywodnych znajdujących się na terenie naszego powiatu.

- W ramach działań ostrołęccy funkcjonariusze w swojej siedzibie spotkali się z uczestnikami ,,Wakacji w mieście z Radą Osiedla Centrum”, gdzie rozmawiano na tematy dotyczące wspomnianych zagrożeń. Wizyta była doskonałą okazją, aby bliżej przyjrzeć się pracy i  wyposażeniu ostrołęckich mundurowych. Dzieci mogły zapoznać się z pracą dyżurnego jednostki, zwiedzić siłownie, tzw. niebieski pokój, a także radiowozy i salę odpraw. Właśnie na sali odpraw rozmawiano na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą,  prac polowych oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym i właściwego wezwania pomocy w sytuacjach zagrożenia. Poruszono również właściwe zachowanie podczas kontaktów z osobami obcymi oraz bezpieczeństwa w internecie i zagrożeń wynikających z zawierania nowych znajomości na, m.in. portalach społecznościowych. Najmłodsi wykazali się bardzo dużą wiedzą na powyższe tematy – relacjonuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również