2018-02-21T11:26:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

O bezpieczeństwie z seniorami z Kadzidła [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
W nowo powstałym Klubie Seniora działającym przy Bibliotece Gminnej w Kadzidle odbyło się spotkanie realizowane w ramach działań „Dzielnicowy bliżej nas”. Podczas rozmowy z seniorami policjanci omówili najważniejsze kwestie wpływające na bezpieczeństwo osób starszy.

W spotkaniu z kadzidlańskimi seniorami uczestniczyli aspirant Mariusz Świecki oraz starszy sierżant Jerzy Tabaka z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. W czasie spotkania policjanci rozmawiali o zagrożeniach związanych z oszustwami, wyłudzeniami i kradzieżami. Mundurowi zaprezentowali metody działania oszustów, których ofiarami najczęściej są osoby starsze, po czym przedstawili i omówili przykłady działania oszustów sposobem „na  wnuczka”, „na policjanta” czy „na funkcjonariusza CBŚP” oraz wskazali jak postępować, aby nie paść ich ofiarą. Tematem pogadanki był również sposób zachowania się w sklepach i targowiskach. Seniorzy chętnie włączyli się w rozmowę na temat unikania wpadania w finansowe pułapki.

Policjanci przypomnieli także seniorom zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach publicznych oraz o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. Jednocześnie zachęcali do używania odblasków także w terenie zabudowanym zwłaszcza w obecnych warunkach, kiedy często widoczność jest znacznie ograniczona.

Uczestnicy spotkania aktywnie zadawali pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami, które dzielnicowi zanotowali w celu podjęcia działań.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.