2017-01-26T14:07:16+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 100%
Ostrołęka,

O ratownikach wolontariuszach i „Nadziei” dla zaginionych w Kurierze Mazowieckim [WIDEO]

REKLAMA
fot. kadr z porgramu
REKLAMA
1
0
0
Wolontariusze ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Nadzieja” w Łomży wspierają policję i ratowników ze straży pożarnej w akcjach poszukiwawczych osób zaginionych. Takie wsparcie ze strony członków stowarzyszenia jest nieocenione w przypadku gdy przy poszukiwaniu liczy się każda sekunda.

Obszerny materiał o wolontariuszach działających w Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie „Nadzieja” zobaczyć można w jednym z ostatnich wydań Kuriera Mazowieckiego, programu emitowanego na antenie TVP 3.

Wolontariusze ramię w ramię z policjantami i ratownikami PSP prowadzić będą akcje poszukiwawcze osób zaginionych. Tylko w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim rok w rok dochodzi do kilkudziesięciu przypadków zaginięcia osób w różnym wieku. Bardzo często w akcjach poszukiwawczych liczy się każda sekunda. Zwykle do przeszukania są ogromne powierzchnie, konieczne jest zaangażowanie ogromnej ilości sił i środków. W takich przypadkach nieoceniona staje się pomoc odpowiednio przygotowanych na podobne akcje wolontariuszy.

Współpraca „Nadziei” z mazowiecką policją możliwa jest dzięki podpisanemu na początku stycznia porozumieniu. Na mocy zawartego porozumienia, aby jak najszybciej odnajdywać osoby zaginione ostrołęccy mundurowi będą wspierani przez Grupę Ratowniczą ze Stowarzyszenia „Nadzieja” z Łomży. Grupa zrzesza wolontariuszy - ratowników medycznych i pierwszej pomocy, którzy wyposażeni w nowoczesny sprzęt do poszukiwań oraz specjalistyczne środki transportu będą nieśli wspólnie z policjantami pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Materiał wideo o wolontariuszach z Grupy Ratowniczej ze SPR Nadzieja zobaczyć można w poniedziałkowym wydaniu Kuriera Mazowieckiego
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również