2017-02-09T19:12:29+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Ostrołęka,

Od jutra wzmożone kontrole na drogach w regionie. Rusza policyjna akcja „Bezpieczne ferie”

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
1
1
W piątek ostrołęcka policja rozpoczyna akcję „Bezpieczne ferie 2017”. Oznacza to, że na drogach w regionie spodziewać się można wzmożonych kontroli, większa ilość funkcjonariuszy pojawi się na osiedlach oraz w miejscach, gdzie będzie wypoczywała młodzież.

W najbliższy poniedziałek, 13 lutego dla uczniów z województwa mazowieckiego rozpoczynają się ferie zimowe. Najbliższe dwa tygodnie dla funkcjonariuszy w całym garnizonie w tym także w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, oznacza okres wzmożonej pracy.

Na drogi w regionie wyruszy więcej radiowozów „drogówki”, ulice miasta oraz teren powiatu patrolować będzie większa liczba policjantów.

- Działania „Bezpieczne ferie 2017” będą głównie skoncentrowane na zapewnieniu bezpieczeństwa w okresie dwutygodniowego wypoczynku dzieci i młodzież, a także podczas wyjazdów i w drodze powrotnej. Akcja potrwa do 26 lutego – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Okres ferii zimowych wiąże się z nasileniem ruchu na drogach, dlatego podczas prowadzonych kontroli policjanci zwracać będą szczególną uwagę na autokary przewożące dzieci i młodzież. Funkcjonariusze sprawdzą między innymi stan techniczny pojazdów, wymagane przez przewoźników i kierowców dokumenty i pozwolenia, właściwy załadunek bagażu oraz trzeźwość kierowców.

- Kontrole autokarów będą odbywały się na parkingu przed sklepem ,,Lidl” przy ul. Witosa. Można je zgłaszać bezpośrednio w ostrołęckim wydziale ruchu drogowego pod numerem telefonu 29-760-14-30, bądź  u dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu 29-760-14-24, kontrole należy zgłaszać z wyprzedzeniem – dodaje Żerański.

Na stronie ,,bezpiecznyautobus.gov.pl” można znaleźć informację dotyczące, m.in. o roku produkcji, dacie ostatniego badania technicznego, obowiązkowym ubezpieczeniu i liczbie miejsc autokaru, którym będą podróżowały nasze dzieci.

Przed wyjazdem dziecka na zimowy wypoczynek porozmawiajmy z nim o zagrożeniach, jakie może napotkać. Przekażmy dziecku podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wytłumaczmy mu, w jaki sposób w razie potrzeby można wezwać pomoc. Wyposażmy także swoje dziecko w element odblaskowy.

Mundurowi podczas ferii będą przebywać tam, gdzie będzie wypoczywała młodzież. Mowa tu o tzw dzikich lodowiskach, kontrolach miejsc przebywania młodzieży oraz punktach sprzedaży alkoholu i papierosów, ale również o spotkaniach profilaktycznych na różnego rodzaju organizowanych koloniach i półkoloniach .Podczas takich spotkań funkcjonariusze będą rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na tematy związane z bezpieczeństwem rozpoczynając od bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na właściwym zachowaniu chociażby podczas zabaw kończąc. Podczas spotkań będzie wykorzystywany symulator do jazdy na motorowerze, będący na wyposażeniu ostrołęckiej komendy.


REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~dfhu , 21:59 09-02-2017,   -
Do Olszewa-Borek zapraszamy gdzie tartaki nie dają spać ludziom Dziekujemy wójcie za rozrywkę od rana do wieczora Muzyka pił motorowych niech pana budzi i usypia do snu
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~dfhu , 21:59 09-02-2017,   -
Do Olszewa-Borek zapraszamy gdzie tartaki nie dają spać ludziom Dziekujemy wójcie za rozrywkę od rana do wieczora Muzyka pił motorowych niech pana budzi i usypia do snu
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również