2017-09-26T10:41:03+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Od pomysłu do realizacji – o projektach zrealizowanych w ramach RPOWM [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
W ostrołęckiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego odbyła się konferencja poświęcona projektom zaplanowanym i zrealizowanym w ramach RPOWM na lata 2014 – 2020.

Konferencja odbyła się 22 września w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Delegatura w Ostrołęce.

W roli gospodarza wystąpiła kierownik Elżbieta Mech, kierownik oddziału MJWPU w Ostrołęce.  Przedstawiła i przywitała bardzo licznie zgromadzonych gości konferencji. Wśród nich byli m.in.: poseł, Arkadiusz Czartoryski  wicemarszałek województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, radni sejmiku woj. mazowieckiego Marian Krupiński i Mirosław Augustyniak, Mariusz Popielarz, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce, Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki, Zenon Szczepankowski starosta pow. przasnyskiego, Zbigniew Kamiński starosta pow. ostrowskiego, przedstawiciele Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego  w Warszawie, Dorota Szymborska-Drozdowska prezes Fundacji Drabina Rozwoju, wójtowie gmin, samorządowcy, przedsiębiorcy.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonała wicemarszałek Elżbieta Lanc.

- Bardzo się cieszę, że w subregionie ostrołęckim dzieje się tyle dobrego, że dzięki wielkiej aktywności samorządów, ale również organizacji pozarządowych udało się zrealizować do tej pory dużo ważnych projektów - mówiła. - Milowych, które zaznaczają się na mapie subregionu dużymi sukcesami. I jako jeden z takich, pani wicemarszałek wymieniła drogę Ostrołęka-Wyszków "tzw. skrót do Warszawy", na którą w ramach Regionalnego Instrumentu Terytorialnego udało się Powiatowi Ostrołęckiemu zdobyć dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł.  - Gratuluję panu starosto. To jest gigantyczny sukces - zwróciła się do Stanisława Kubła.  Jako kolejne Elżbieta Lanc wymieniła także środki pozyskane dla szpitala w Ostrołęce, zarówno na e-usługi jak i na zakup potrzebnego sprzętu, pieniądze pozyskane przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce; Powiatowy Urząd Pracy - na aktywizację bezrobotnych, OPWiK - na duży projekt na zwiększenie efektywności energetycznej.

- Za to co już się wydarzyło, bardzo serdecznie państwu dziękuję. Bo to wasza aktywność, wasza mądrość, wasze zaangażowanie tu zadziałało.

Następnie miała miejsce część panelowa. O wsparciu osób bezrobotnych powyżej 30. roku życia w ramach Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 mówił dyrektor WUP filia w Ostrołęce, Marian Krupiński. Mariusz Frankowski dyrektor MJWPU w Warszawie przedstawił  obecny stopień wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. A o tym jak skutecznie aplikuje się o środki w ramach RPOWM opowiedział starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Prezes Fundacji Drabina Rozwoju Dorota Szybmorska-Drozdowska przedstawiła z kolei zrealizowany przez fundację projekt Multimedialnego Centrum Natura.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.