2017-02-10T10:53:13+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Odprawa roczna w makowskiej policji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KPP w Makowie Mazowieckim
REKLAMA
0
0
0
W Komendzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim odbyła się odprawa roczna podczas której podsumowano efekty rocznej pracy funkcjonariuszy. Makowscy stróże prawa zapunktowali lepszą wykrywalnością, odnotowali mniej zdarzeń o charakterze kryminalnym.

Odprawa roczna w KPP w Makowie Mazowieckim odbyła się w środę, 8 lutego. W spotkaniu udział wzięli m.in. I zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego policji insp. Marek Świszcz, komendant powiatowy policji w Makowie Mazowieckim mł. insp. Marzena Zakrzewska wraz ze swoim zastępcą, oraz przedstawiciele władz samorządowych ze starostą powiatu makowskiego Zbigniewem Deptułą na czele, kadra dowódcza, policjanci i pracownicy makowskiej komendy.  

W odprawie uczestniczyli także: zastępca prokuratora rejonowego w Przasnyszu Renata Zadrożna, burmistrzowie Makowa Mazowieckiego i Różana, wójtowie gmin, oraz p.o. komendant powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim mł. bryg. Cezary Zaurski.

Komendant makowskiej policji odprawę rozpoczęła od ogłoszenia wyników konkursu na „Najpopularniejszego Dzielnicowego 2016 Roku”, a następnie przedstawiła efekty pracy makowskich funkcjonariuszy za rok 2016.

W 2016 roku na terenie powiatu makowskiego dokonano 1071 przestępstw z czego 324 to przestępstwa o charakterze kryminalnym, 573 to przestępstwa o charakterze gospodarczym, a 167 to przestępstwa wchodzące w skład tzw. 7 podstawowych kategorii przestępstw czyli: kradzieże, kradzież samochodu, włamania, rozbój i wymuszenia rozbójnicze, bójka i pobicie, zniszczeń mienia i uszczerbek na zdrowiu. W roku 2016 odnotowany został spadek przestępstw o charakterze kryminalnym o 41 i przestępstw z 7 podstawowych kategorii o 37. Na uwagę zasługuje wzrost wykrywalności przestępstw ogółem, który wyniósł 88,6 %, a wykrywalność w kategorii przestępstw gospodarczych wyniosła 96,9 %, wzrost wykrywalności przestępstw o charakterze kryminalnym to 68,8%, a w 7 kategorii przestępstw 55,7 %.  Większość założeń mających na celu poprawę bezpieczeństwa obywateli zostało zrealizowanych co przełożyło się na wysoki wynik końcowy pracy makowskich stróżów prawa.
Na drogach powiatu makowskiego w 2016 roku odnotowano 54 wypadki drogowe oraz 348 kolizji. Policjanci przeprowadzili 22057 badań kierowców na zawartość alkoholu. Zatrzymano 59 nietrzeźwych kierujących pojazdami i 24 nietrzeźwych kierujących rowerami i skuterami. Zatrzymano również 133 praw jazdy i 476 dowodów rejestracyjnych. Policjanci przez cały rok prowadzili cykliczne działania prewencyjne na drogach powiatu makowskiego, które mają ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Szefowa makowskiej policji skierowała serdeczne podziękowanie  samorządom lokalnym za wsparcie finansowe dzięki któremu w ubiegłym roku możliwy był zakup  2 nowych  radiowozów, oraz sfinansowanie służb ponadnormatywnych na terenie miasta Makowa Mazowieckiego.

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Przasnyszu dobrze oceniła pracę makowskich policjantów dziękując za dotychczasową pracę. Zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego insp. Marek Świszcz podsumował wyniki pracy funkcjonariuszy KPP w Makowie Mazowieckim na tle garnizonu mazowieckiego, które przedstawiają się na dobrym poziomie. Komendant  omówił także funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”. Dzięki tym nowym narzędziom teleinformatycznym każdy mieszkaniec ma jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo oraz możliwość szybkiego kontaktu z dzielnicowym. Ponadto insp. Marek Świszcz przedstawił założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” który zakłada wzmocnienie roli dzielnicowego jako „policjanta pierwszego kontaktu” oraz priorytety Komendanta Głównego Policji obowiązujące do 2018 r. służące poprawie stanu bezpieczeństwa.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również