2017-10-08T10:45:17+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Ostrołęka,

OFF 2017: Wernisaż wystawy Napo Images z fortepianowym koncertem na dwie ręce i... palec [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Daniel Ejsymont
REKLAMA
0
1
0
W ramach tegorocznej edycji Ostrołęckiego Festiwalu Fotograficznego w Galerii Ostrołęka zobaczyć można wystawę Napo Images. Wernisażowi wystawy towarzyszył szybki kurs gry na fortepianie i koncert na dwie ręce i palec w wykonaniu dwóch autorów prac.

Zaprezentowana w ramach IX edycji OFF-u wystawa Napo przygotowana została przez Agencję Napo Images istniejącej od 2008 roku. Agencję tworzą najważniejsi twórcy polskiej fotografii prasowej i dokumentalnej: Filip Ćwik, Piotr Małecki, Adam Lach, Maciej Jeziorek, Ewa Meissner i Karolina Jonderko.

Fotografowie Napo Images to wielokrotnie nagradzani autorzy, których połączyła pasja do rozwijania i promowania szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej. Skupiają się na realizacji projektów długoterminowych, dotykających tematów ważnych społecznie, kulturowo czy politycznie. Wzajemna inspiracja i wykraczanie poza klasyczne definicje dokumentu i reportażu owocują licznymi publikacjami w prasie, wystawami fotograficznymi w międzynarodowych galeriach, docenianymi przez odbiorców i krytykę publikacjami książkowymi oraz nagrodami na światowych konkursach fotograficznych.

Zaprezentowana w Ostrołęce wystawa Napo to fragmenty różnych projektów zrealizowanych lub będących w trakcie realizacji, nagradzanych w licznych, prestiżowych konkursach w kraju oraz za granicą. Jednym z elementów wystawy są fotografie z projektu „Żałoba narodowa” wykonane przez Filipa Ćwika w 2010 po katastrofie rządowego tupolewa pod Smoleńskiem. Autor otrzymał za nie został prestiżową nagrodę World Press Photo.

W oficjalnym otwarciu wystawy udział wzięło dwóch autorów prac składających się na ekspozycję – Piotr Małecki oraz Filip Ćwik. Nieoczekiwanie wernisaż przerodził się w ekspresowy kurs gry na fortepianie z finałowym koncertem na dwie ręce i palec w wykonaniu obu znakomitych fotografów.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.