2018-02-26T10:45:46+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Znamy laureatów etapu miejskiego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0

36 uczniów w trzech kategoriach wiekowych wzięło udział w etapie miejskim Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej, który odbył się w piątek, 23 lutego w Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce. Laureaci zakwalifikowali się do kolejnego, powiatowego etapu turnieju.

 
Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Uczniowie musieli wykazać się między innymi znajomością przepisów, zasadami zachowania w razie pożaru, technicznymi aspektami wykorzystania sprzętu gaśniczego, historią i tradycjami pożarnictwa. W zmaganiach udział wzięło 36 uczniów ze wszystkich szkół funkcjonujących na terenie miasta. Do konkursu przygotowywali ich nauczyciele.
 
W eliminacjach miejskich rywalizowały trzy grupy wiekowe: szkoły podstawowe (6 uczniów reprezentujących trzy szkoły), gimnazja (15 uczniów z pięciu szkół) i szkoły ponadgimnazjalne (15 uczniów z pięciu szkół).
 
Uczestników oceniała komisja w składzie:
- Edward Jastrzębski - prezes ZOM ZOSP RP
- Zbigniew Mierzejewski - wiceprezes ZOM ZOSP RP
- Wojciech Merks - kierownik Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego
- Andrzej Orłowski - prezes OSP Ostrołęka
- Cezary Filochowski - Naczelnik OSP Ostrołęka.  
 
Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsi okazali się:
I miejsce - Antoni Draba
II miejsce - Kacper Tatarkiewicz
III miejsce - Dominik Olszewski
 
Wśród gimnazjalistów:
I miejsce - Julia Prochowicz
II miejsce - Julia Klimaszewska
III miejsce - Bartosz Piasta
 
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce - Piotr Tobojka
II miejsce - Piotr Wieczorek
III miejsce - Patryk Lewandowski.
 
Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce zakwalifikowali się do udziału w eliminacjach powiatowych OTWP, które odbędą się w dniu 13 marca 2018 r. o godz. 10.00 w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Celnej 11 w Ostrołęce.
 
Fundatorami nagród dla zwycięzców turnieju był prezydent Miasta Ostrołęki i Ochotnicza Straż Pożarna.  Podziękowania wręczono również nauczycielom, którzy przygotowali laureatów do konkursu.
 
Podczas prowadzenia eliminacji dla uczestników OTWP i ich opiekunów druhowie z OSP zorganizowali pokaz specjalistycznego sprzętu ratowniczego i ratownictwa wodnego.
 
 

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.