2017-03-08T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 3 66.7%
Region,

Olbrzymia unijna dotacja na projekt edukacyjny trafi do Łomży

REKLAMA
REKLAMA
2
1
2
Niemal 41 milionów złotych unijnej dotacji trafi do Łomży. Nasi sąsiedzi otrzymali rekordowe dofinansowanie na realizację projektu edukacyjnego podnoszącego kwalifikacje mieszkańców subregionu łomżyńskiego. „To największy projekt edukacyjny w przeliczeniu na mieszkańca w całej perspektywie finansowej 2014-2020, a nasze miasto jest jego liderem” mówi nie kryjąc zadowolenia prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Środki, które miasto Łomża otrzyma na realizację w subregionie łomżyńskim projektu pn. „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki” pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, a całkowita wartość projektu wynosi ponad 45,5 mln zł.

Projekt obejmuje  szkolenia i kursy skierowane do osób dorosłych w zakresie informatyki i języków obcych oraz studia podyplomowe, a także szkolenia zawodowe. Ze wsparcia będzie mogła skorzystać każda osoba powyżej 18 roku życia, zamieszkująca Miasto Łomża i powiaty: łomżyński, bielski, hajnowski, kolneński, siemiatycki, wysokomazowiecki i zambrowski.

- Ten projekt to ogromne wsparcie edukacji w Łomży, ale też w całym subregionie. Cieszę się, że dzięki naszemu zaangażowaniu z dofinansowania na podniesienie swoich kwalifikacji i kompetencji będzie mogło skorzystać bardzo dużo naszych mieszkańców – podkreśla odpowiedzialna za oświatę w naszym mieście zastępca Prezydenta Agnieszka Muzyk.

Miasto Łomża wygrało etap selekcji i jako jedyne przygotuje wniosek o dofinansowanie, który będzie załącznikiem do umowy o dofinansowanie. Realizacja projektu rozpocznie się w momencie podpisania umowy, które wstępnie planowane jest w lipcu br. i potrwa do połowy 2020 roku. Zainteresowane osoby będą same wybierały miejsce szkolenia bądź studiów oraz ich zakres. O szczegółach będziemy mogli poinformować w późniejszym terminie.

Projekt „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki” będzie realizowany przez Miasto Łomża w partnerstwie z powiatami: łomżyńskim, bielskim, hajnowskim, kolneńskim, siemiatyckim, wysokomazowieckim i zambrowskim oraz Naczelną Organizacją Techniczną z Łomży.

źródło: lomza.pl
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~ Rafi , 08:26 08-03-2017,   -
Mozna, można trzeba tylko chcieć brawo Łomża a w Ostrołęce niech dalej wszystko przesypiają
odpowiedz   •   oceń :  
~local , 18:19 08-03-2017,   -
[quote= Rafi ]Mozna, można trzeba tylko chcieć brawo Łomża a w Ostrołęce niech dalej wszystko przesypiają [/quote]
Nie wiem co lepsze przesypianie czy defraudowanie dotacji.
Konia z rzędem temu kto zapewni rzetelne i racjonalne wydanie tych środków.
Zapewniam Cię że cena każdej godziny takich zajęć będzie o 40% - 120% wyższa  od ceny rynkowej.
Pedagodzy z wykształceniem "CWANIAKA-ZARABIAKA", a nie merytorycznym przygotowaniem do podnoszonego tematu.
Tak więc z za taką ilość pieniędzy zostanie wykonana tylko połowa pracy jaką można by było wykonać w realiach finansowania ze środków samorządu.
Już taka Polska mentalność że gdzie dają pieniądze to trzeba je nakraść jak najwięcej bo przecież to nie nasze tylko "zagrabaniczne".
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~ Rafi , 08:26 08-03-2017,   -
Mozna, można trzeba tylko chcieć brawo Łomża a w Ostrołęce niech dalej wszystko przesypiają
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również