2017-11-13T15:29:14+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Olszewo-Borki: Pijany kierowca wiózł 2-letnie dziecko

REKLAMA
fot. KMP Ostrołęka
0
0
0
Policjanci z Ostrołęki zatrzymali w sobotę pijanego 35-letniego kierowcę seata. Mężczyzna wiózł niespełna dwuletnie dziecko. Dodatkowo malec przewożony był bez wymaganego przepisami fotelika.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 11 listopada około godziny 11:00 na terenie gminy Olszewo-Borki. Uwagę funkcjonariuszy przykuł osobowy seat. Styl jazdy kierującego autem wskazywał, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę i poddać go badaniu alkomatem. Jak się okazało, ich przypuszczenia okazały się słuszne.

- Mężczyzna przewoził około dwuletnie dziecko bez obowiązkowego fotelika do przewozu dzieci. Maluch  podróżował na rękach matki. Ponadto w trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego alkohol. 35 – latek został poddany badaniu trzeźwości, niestety alkomat wskazał w jego organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał w trakcie kontroli prawa jazdy. Niebawem nieodpowiedzialny 35 – latek niebawem będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem – poinformował nas aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Przypominamy także, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również