2018-07-03T16:57:33+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Powiat ostrołecki,

Olszewo-Borki. Strażacy z gminy walczyli w zawodach

REKLAMA
fot. UG Olszewo-Borki
REKLAMA
2
0
0
1 lipca 2018 r. w Stepnie Starej odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach udział wzięły drużyny z jednostek OSP: Stepna Stara, Nowa Wieś, Dobrołęka, Olszewo-Borki, Żerań Mały, Rżaniec, Zabiele Wielkie oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Olszewa-Borek, Żerania Małego i Stepny Starej.

W bieżącym roku zawody rozpoczęły się o godz. 10.00 i przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach wiekowych: drużyn OSP i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP) w następujących konkurencjach: sztafety pożarniczej z przeszkodami oraz drużynowego ćwiczenia bojowego.

Rozegrane zawody były okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego, mobilności i zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek oraz sprawności sprzętu, jakim dysponują. Strażacy musieli również walczyć z przeciwnościami pogody - zawody przebiegały podczas pochmurnej, wietrznej pogody. Poziom rywalizacji wszystkich drużyn był jak co roku wysoki.  

W kategorii drużyny OSP zwycięską okazała się drużyna OSP Olszewo-Borki.
II miejsce - OSP Stepna Stara,
III miejsce - OSP Żerań Mały.

W dalszej kolejności uplasowały się odpowiednio drużyny: OSP Nowa Wieś – IV miejsce, OSP Dobrołęka – V miejsce, OSP Rżaniec – VI miejsce, VII- ostatnie miejsce zajęła drużyna OSP z Zabiela Wielkiego.

W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wygrała drużyna pożarnicza ze Stepny Starej, przed drużyną z Żerania Małego i drużyną z Olszewa-Borek. Wszystkie trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze radziły sobie wyśmienicie, wykazując się dużą sprawnością fizyczną i umiejętnościami.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.