2017-06-30T14:24:31+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęccy dzielnicowi podnosili swoje kompetencje interpersonalne [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
W Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyło się dziś szkolenie dla funkcjonariuszy dzielnicowych z terenu miasta i powiatu. Policjanci podnosili swoje kompetencje interpersonalne oraz umiejętności w zakresie prowadzenia zajęć profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w ramach koncepcji regulującej pracę dzielnicowego garnizonu mazowieckiego wynikające ze zmiany Zarządzenia nr 5 Komendanta Głównego Policji.

- Szkolenie dzielnicowych w obszarze metodyki kształcenia ma na celu przede wszystkim lepsze przygotowanie policjantów do prowadzenia zajęć edukacyjno-profilaktycznych. Policjanci dzielnicowi na co dzień przeprowadzają  szereg spotkań ze społeczeństwem, ale także z dziećmi i młodzieżą. Spotkania te dotyczą szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz przeciwdziałaniu demoralizacji małoletnich. Tego typu spotkania wymagają od prowadzących wyjątkowych predyspozycji, które są potrzebne aby przekazywane najmłodszym informację były w łatwy sposób przez nich przyswajane – mówi mł. Asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Policjanci dzielnicowi, jako funkcjonariusze najlepiej znający potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności mają za zadanie wskazywanie lokalnych zagrożeń i kierunków działań profilaktycznych, inicjowanie przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej, realizację akcji i programów oraz współuczestniczenie w realizacji przedsięwzięć profilaktycznych.

W ramach policyjnych działań „Bezpieczne Wakacje 2017” dzielnicowi już w najbliższych dniach będą prowadzić spotkania, m.in. z uczestnikami kolonii i półkolonii dotyczące bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. W spotkaniach będzie także wykorzystywany symulator do jazdy na motorowerze będący na wyposażeniu ostrołęckich policjantów.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również